Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Aptarė padėtį su JAV valstybės sekretoriumi M. Pompeo

Aptarė padėtį su JAV valstybės sekretoriumi M. Pompeo

Sausio 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su JAV Valstybės sekretoriumi Maiku Pompeo telefonu aptarė aktualius Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

G. Landsbergis padėkojo JAV Valstybės sekretoriui už nuoseklų asmeninį indėlį, plėtojant dvišalius santykius, užtikrinant saugumą Baltijos jūros regione. Ministras kvietė JAV ir toliau stiprinti karinį buvimą Lietuvoje, bendradarbiavimą NATO bei pakartojo Lietuvos įsipareigojimą skirti 2 proc. nuo BVP šalies gynybai ir infrastruktūros stiprinimui.

„Jungtinės Amerikos Valstijos buvo, yra ir bus viena svarbiausių Lietuvos strateginių partnerių. Esame dėkingi šios valstybės administracijai už paramą Lietuvai bei tikimės, kad dėmesys regionui nemažės ir ateityje aktyviai veiksime kartu, užtikrindami mūsų bendrus interesus regione”, – sakė ministras G. Landsbergis.

JAV Valstybės sekretorius pasveikino G. Landsbergį neseniai pradėjus eiti užsienio reikalų ministro pareigas ir patikino, kad Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas ir toliau bus aktyviai tęsiamas bei stiprinamas.

Aptariant bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje, ministras prašė JAV paramos dėl Astravo atominės elektrinės bei patikino, jog Lietuvos Vyriausybė deda visas pastangas, siekdama užtikrinti, kad elektros energija iš Astravo nepatektų į Lietuvos rinką.

Parašykite komentarą

Top