Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Ar ministrui Viliui Šapokai suteiktas mandatas pasirašyti sutartis su Kinijos Respublika?

Ar ministrui Viliui Šapokai suteiktas mandatas pasirašyti sutartis su Kinijos Respublika?

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja dr. Aušra Maldeikienė antradienį užklausė Užsienio reikalų ir Finansų ministerijas, kas finansų ministrui Viliui Šapokai suteikė mandatą pasirašyti sutartis su Kinijos Respublika dėl jos finansinių paslaugų centro steigimo Lietuvoje.

Dvišalių Lietuvos–Kinijos susitarimų klausimas nebuvo nagrinėtas nei Seimo Užsienio reikalų, nei Europos reikalų komitetuose, kurie yra atsakingi už Lietuvos užsienio politiką.

Užklausa pateikta įvertinus itin kontraversišką Kinijos investicijų Europoje vertinimą Europos sostinėse ir Briuselyje.
Europos branduolio valstybės į Kinijos ekspansiją Rytų ir Vidurio Europoje žiūri su nepasitikėjimu, pirmiausiai dėl to, kad dalis panašaus, kaip Sofijoje liepos pradžioje, formato susitarimų pradeda kirstis su ES kompetencijomis arba jos įsiveržia į sritis, kuriose jau veikia iniciatyvos deryboms tarp ES ir Kinijos.

ES Vakarų sostinėse bijoma, kad investicijų sutartimis su Rytų Europos šalimis Kinija naudosis kaip spaudimo priemone, keičiant bendrą ES politiką Kinijos atžvilgiu. Kinija reikalauja išskirtinių teisių į viešuosius pirkimus, kurios pažeis ES bendros rinkos taisykles. Taip pat nėra iki galo aišku ir skaidru, kokie klausimai realiai vyksta už uždarų durų.

Žiniasklaidoje buvo pranešta, kad Vilius Šapoka 2018 m. liepos 6–7 dienomis dalyvavo Kinijos bei Centrinės Europos ir Balkanų valstybių viršūnių susitikime 16+1. Ministras žiniasklaidai aiškino, kad susitikimo metu buvo pasiekti labai svarbūs susitarimai, kurie Vilnių pavers Kinijos finansinių investicijų centru.

siandien.info

Parašykite komentarą

Top