Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Dėl informacijos skleidimo socialiniuose tinkluose įsigaliojus rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiui

Dėl informacijos skleidimo socialiniuose tinkluose įsigaliojus rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiui


siandien.info, vrk.lt

2019 m. gegužės 25 d. 1 val. – gegužės 26 d. 20 val. – rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad pagal Prezidento rinkimų įstatymo 49 straipsnio 1 dalį ir Rinkimų į Europos Parlamento įstatymo 56 straipsnio 1 dalį, rinkimų agitacija, nepaisant jos būdų, formų ir priemonių, draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos, išskyrus nuolatinę vaizdinę agitaciją, kuri iškabinta iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui ir kurios pašalinimas susijęs su sudėtingais veiksmais.

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu ir balsavimo iš anksto metu jokių vaizdinių rinkimų agitacijos priemonių (išskyrus tas, kurias išleido Vyriausioji rinkimų komisija) negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa. Jeigu tuo pačiu metu kartu vyksta arba Seimo rinkimų, arba rinkimų į Europos Parlamentą, arba savivaldybių tarybų rinkimų agitacija arba agitacija dėl referendumo, jų agitacija draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos tokiomis pačiomis, kaip šioje dalyje nurodyta, sąlygomis ir tvarka.

Taip pat įstatymuose numatyta, kad informacija apie vykstančius rinkimus, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose balsuoti už arba prieš kandidatą, nelaikoma rinkimų agitacija.

Taigi, nuo 2019 m. gegužės 25 d. 1 val. iki 2019 m. gegužės 26 d. 20 val. negalima rinkimų agitacija socialiniuose tinkluose įskaitant ir kitų rinkimų (naujų rinkimų į Seimą vienmandatėse rinkimų apygardose).
Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu
Politinės kampanijos dalyviai:

  1. neturėtų atlygintinai skelbti jokių įrašų; neturėtų skelbti naujų agitacinio turinio įrašų, įskaitant kvietimą į rinkimus ar raginimą nedalyvauti rinkimuose;
  2. neturėtų keisti asmeninės paskyros nuotraukos ir viršelio į paskyrą su agitaciniais elementais, neturėtų atlikti jokių veiksmų (pavyzdžiui, aktyviai komentuoti prie kitų įrašų), kurie naujai keltų susidomėjimą kandidatu; turėtų atsisakyti informacijos apie rinkimų dienos renginius, kuriais išreiškiamas palaikymas ar žadama konkrečiu būdu balsuoti;
  3. neprivalo pašalinti iki rinkimų agitacijos draudimo pradžios paskelbtų įrašų, tačiau neturėtų dirbtinai kelti susidomėjimą jais (pavyzdžiui, komentuoti ankstesnių įrašų, naujai dalintis jais, ir pan.).
  4. Rinkėjai:
  5. neturėtų agituoti už politinės kampanijos dalyvius, įvardinant konkrečius kandidatus, partijas ar rinkimų komitetus, neturėtų dalintis agitaciniais kitų asmenų įrašais;
  6. neturėtų keisti asmeninės paskyros nuotraukos ir viršelio į paskyrą su agitaciniais elementais už konkretų kandidatą, partiją ar rinkimų komitetą.

Parašykite komentarą

Top