Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Atsakomybė 24 valandas ir 7 dienas per savaitę

Atsakomybė 24 valandas ir 7 dienas per savaitę

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba iškilmingame Seimo posėdyje, skirtame Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos priesaikos priėmimo ceremonijai.

Gerbiamieji, gerbiamas išrinktasis Prezidente, už minutės, labai tikiuosi, viskas bus jau kitaip.

Noriu pasidžiaugti, kad mūsų valstybė sugeba demokratiškai, oriai rinkti savo vadovus, kad juos gerbia. Žmones į juos sudeda lūkesčius, pasitikėjimą. Ir tai vyksta taikingai ir džiaugsmingai.

Bet tai reiškia, kad naująjį Prezidentą užgula didžiulė atsakomybės našta ir Konstitucija, ir, aišku, žmonių valia bus vienintelis kelrodis, kuris turės rodyti kelią bet kokioje situacijoje.

Ir ta našta yra ne tik dėl mūsų valstybės saugumo ir žmonių gerovės, bet ir dėl Konstitucijos apsaugos nuo pasikėsinimo į ją. Daug pareigų.

Rankinėje vežiodavausi į užsienį kai kuriuos dokumentus, kurie saugumo situacijai pasikeitus, turėjo būti man po ranka. Tai turės daryti ir naujasis Prezidentas kiekvieną minutę, kur bebūtume, namuose ar užsienyje, esame ir būsime Prezidentais, kurie atsako už valstybės ir mūsų žmonių saugumą išorinės agresijos, vidinio nesusipratimo ar sudėtingos problemos atveju.

Bet tai yra tos rizikos ir ta atsakomybės našta, apie kurią nekalbame ir niekada nekalbėjome. Ji tiesiog lydės Prezidentą kiekvieną minutę. Lydės jo šeimą, nes šeimai teks prisiimti tą pačią atsakomybę 24 valandas ir 7 dienas per savaitę, išeiginių ir atostogų nebus. Tai yra įpareigojimas ir pareiga mūsų žmonėms už mūsų valstybę ir mūsų ateitį.

Todėl galiu tik palinkėti kantrybės, stiprybės ir žmonių palaikymo, nes žmonės rinko. Ir mes, Prezidentai, atskaitingi tik mūsų žmonėms ir Konstitucijai.

Todėl labai linkiu visiems padėti, padėti vadovauti šaliai, nes tai ne vieno žmogaus atsakomybė, tai visų žmonių, kurie rinko šį Prezidentą.

Todėl visų žmonių pareiga bus padėti šiam Prezidentui dirbti.
Ir aš tikrai labai džiaugiuosi, kad galėjome taip išsirinkti, džiaugtis tokia permaina.

Lietuva išties įėjo į laikotarpį, kai galime sakyti, kad tai brandžios demokratijos valstybė, kurioje mūsų Lietuvos žmonės išreiškė savo norus, savo lūkesčius ir tik jų dėka išsirenkami valstybių vadovai. Ačiū.

Parašykite komentarą

Top