Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Bajarūno ir Nausėdos apsilankymas miuzikle su žmonomis gali apkarsti: G. Landsbergis teigia, kad ambasadą ištiko paralyžius  

Bajarūno ir Nausėdos apsilankymas miuzikle su žmonomis gali apkarsti: G. Landsbergis teigia, kad ambasadą ištiko paralyžius  

www.siandien.info

Artimiausiu metu užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis žada priimti sprendimus dėl ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Eitvydo Bajarūno galimybių tęsti darbą pareigose pilna apimtimi.

Ar E. Bajarūnas gali toliau eiti pareigas, kilo po to, kai 13 ambasados darbuotojų pateikė liudijimus apie nederamą ambasadoriaus elgesį.

„Skiriant ministrą be politinės atsakomybės už užsienio politiką ar kitus klausimus, yra priskiriama atsakomybė ir už diplomatų darbą. Kadangi nėra kitos institucijos, kuri galėtų dalintis atsakomybę už diplomatų darbo kokybę su užsienio reikalų ministru, kitaip tariant, nei Seimas, nei prezidentūra, net nei Vyriausybė už tą darbą neatsako. Tai visa atsakomybė vienareikšmiškai krenta ant mano pečių“, – aiškino ministras ir pažymėjo, jog tą atsakomybę priima labai rimtai.

Kiek anksčiau Užsienio reikalų ministerijos (URM) Darbo taryba ir Darbuotojų profesinė sąjunga su pareiškimu kreipėsi į Lietuvos atstovybes užsienyje ir bendrai į ministeriją. Pareiškime prašoma iškviesti E. Bajarūną konsultacijoms į Lietuvą tol, kol bus atliktos visos reikiamos procedūros ir priimtas sprendimas dėl jo tinkamumo eiti pareigas. Artimiausiu metu G. Landsbergis pažadėjo susitikti su URM Darbo tarybos ir profesinės sąjungos atstovais, ir priimti sprendimus.

„Jeigu mes turime daugelio asmenų skundus, Darbo tarybos, profesinės sąjungos rekomendacijas, jų vertinimus, tai įsiklausyti į juos ir priimti sprendimus, atsižvelgiant į tai, kas sakoma, yra grynai vienasmeniškai mano [reikalas]. Norėčiau, kad tokio pobūdžio sprendimai būtų priimami drauge, kad tos institucijos matytų, išgirstų, įsiklausyti – ne į mane, tiesą sakant, šitoje situacijoje, nes esu kartais tik žinios perdavėjas, bet į tuos žmones, kurie kreipėsi pagalbos“, – tęsė G. Landsbergis.

Ar E. Bajarūnas gali toliau eiti pareigas, kilo po to, kai 13 ambasados darbuotojų pateikė liudijimus apie nederamą ambasadoriaus elgesį.

Seimo narys Matas Maldeikis kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydamas įvertinti ambasadoriaus bilietų į miuziklą „Operos fantomas“ sau, prezidentui Gitanui Nausėdai bei jų sutuoktinėms pirkimo aplinkybes.

Situaciją vertino URM Generalinė inspekcija ir konstatavo, jog „E. Bajarūnui trūksta vadovui reikalingos kompetencijos, ambasadorius nesugeba motyvuoti darbuotojų ir imtis reikiamos lyderystės, piktnaudžiauja vadovui suteiktais įgaliojimais, nekuria pozityvių, pagarba ir tarpusavio bendradarbiavimu grįstų darbo santykių, neužtikrina ambasadoje palankios psichologinės darbo aplinkos, bendraudamas su darbuotojais stokoja empatijos, negeba darbuotojams teikti tinkamo grįžtamojo ryšio“.

E. Bajarūnas teigė, jog yra „naudojamas politinėje kovoje“. Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Žygimantas Pavilionis paragino apsvarstyti E. Bajarūno atšaukimą, tačiau prezidentūra nurodė toliau pasitikinti diplomatu.

Parašykite komentarą

Top