Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Grybavimo čempionato nugalėtojo laukė įspūdinga mero taurė

Grybavimo čempionato nugalėtojo laukė įspūdinga mero taurė

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė

Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos įsteigta taurė sulaukė penkioliktojo Lietuvos grybavimo čempionato nugalėtojų. Šiųmetė taurė papuošta užrašu „Mero taurė” ir grybų formos akcentais.

Pagal specialų užsakymą pagamintos įspūdingos, didesnės nei pusės metro taurės bei kitų Grybų šventės suvenyrų autorius kaip ir kasmet – Zakavoliuose gyvenantis ir kuriantis juodosios keramikos meistras Petras Pretkelis. Grybavimo čempionato nugalėtojams skirtą taurę bei kitiems grybavimo čempionato dalyviams skirtus suvenyrus jis kuria jau keturioliktus metus.

Taurės autorius P. Pretkelis sako, kad grybavimo čempionatui kurti taures ir suvenyrus jam yra ypač malonu. Nors kasmet taurės akcentas-grybai, tačiau kaskart ją sukuria vis kitokią.

Šiais metais gražiausi Dzūkijos pušynai kaip niekad tikrai dosnūs grybais ir uogomis, tad varėniškiai, puoselėdami gražią tradiciją, kasmet rugsėjo pabaigoje Varėnoje surengia didžiausią Varėnos krašto renginį, rugsėjo 23 d. svetingai laukė atvykstančių iš visų Lietuvos kampelių ir užsienio! Šventė dalyvius pasitiko puikiu rudenišku oru ir gera nuotaika.

 

Parašykite komentarą

Top