Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Eugenijui Gentvilui Klaipėdos apygardos teismui pateikto ieškinio suma – 1 907 004,12 Eur

Eugenijui Gentvilui Klaipėdos apygardos teismui pateikto ieškinio suma – 1 907 004,12 Eur

Klaipėdos uosto direkcijos vadovas  Arvydas Vaitkus į teismą dėl uostui padarytos žalos kreipiasi tik po keletos metų, jis taip pat kaltina visuomenės interesą ginančius klaipėdiečius melu dėl teiginių apie Būtingės varianto slėpimo – esą taip nėra. Tačiau akivaizdu, kad nepaisant daugkartinių prašymų ir net reikalavimų jokios aiškios informacijos ar juolab diskusijų su visuomene, pasikvietus objektyvius ekspertus, niekada nebuvo.
Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas.

Valstybės įmonė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pateikė ieškinį buvusiam jos vadovui Eugenijui Gentvilui. Klaipėdos apygardos teismui pateikto ieškinio suma – 1 907 004,12 Eur. Šią sumą sudaro VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija rangovams sumokėtos baudos, delspinigiai, palūkanos bei bylinėjimosi išlaidos.

Žala buvo padaryta netinkamai vykdant VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašytas rangos sutartis su BUAB „Klaipėdos hidrotechnika”, „Strabag Wasserbau GmbH” ir „Rohde Nielsen A/S”. Teismai jau anksčiau konstatavo, kad uosto direkcija nepagrįstai vienašališkai nutraukė sutartį su BUAB „Klaipėdos hidrotechnika” ir „Strabag Wasserbau GmbH” ir dėl to priteisė šalių pasirašytoje sutartyje numatytą baudą.

Taip pat VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija be pateisinamų priežasčių tiems patiems rangovams nesumokėjo už jų atliktus darbus.

Dėl šių priežasčių teismai Uosto direkciją įpareigojo sumokėti ne tik už atliktus darbus, bet ir delspinigius, palūkanas bei bylinėjimosi išlaidas. Jeigu sutartys būtų tinkamai vykdytos, direkcija ir valstybė nebūtų patyrusi 1,9 mln. Eur žalos.

Priteistas sumas VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija minėtoms bendrovėms jau yra sumokėjusi. E. Gentvilas sako, kad „čia yra politinis susidorojimas”, nes dabartinis uosto vadovas 2016 m. kandidatavo į Seimą.

siandien.info

Parašykite komentarą

Top