Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Išėjo Regimantas Adomaitis

Išėjo Regimantas Adomaitis

Rūta Meilutytė

www.siandien.info;lrt.lt

Regimantas Adomaitis

Regimantas Adomaitis / I. A. Stanio nuotr.

Pasak teatrologės Daivos Šabasevičienės, nors prieš 5 metus Regimantas Adomaitis gydėsi nuo kitos ligos, aktoriaus mirties priežastis – infarktas. Jis ištiko birželio 20-osios rytą. Anot pašnekovės, šią vasarą sūnus Mindaugas kas savaitę išveždavo tėvą į sodybą prie Molėtų, vieno namuose nepalikdavo.

„Regimantas labai brangino gyvenimą, nepaisant to, jo kūnas buvo labiau nualintas negu siela. Man yra pasakojęs, kad buvo nukritęs ir labai gailisi, kad buvo pastatytas ant kojų, jam liepta gyventi: tiek privargau, sakė, be reikalo mane atstatė…“, – aktoriaus žodžius prisimena teatrologė.

Regimantas Adomaitis

Regimantas Adomaitis / J. Budraičio nuotr.

Tebelaukė meilės laiškai

D. Šabasevičienė apie R. Adomaitį parašė monografiją „Smėlio pilys“ (2017). Tai buvusi nauja pažintis su aktoriumi. „Nebuvau sutikusi kuklesnio ir atviresnio žmogaus. Nors scenoje mačiau jo povyzas, gestus – atrodė, ir gyvenime jis toks pat išdidus. O gyvenime atsitiko taip, kad rašant knygą klausydavomės Lotynų Amerikos muzikos, esame net pašokę, nors jis jau sunkiai vaikščiojo. Paragaudavome ir vyno“, – pasakoja D. Šabasevičienė.

Spektaklis „Emigrantai“. Regimantas Adomaitis ir Vytautas Rumšas

Spektaklis „Emigrantai“. Regimantas Adomaitis ir Vytautas Rumšas / A. Dūdžio nuotr.

Anot jos, R. Adomaitis buvo pabėgęs iš ligoninės, nutraukė onkologinės ligos gydymą. Dabar turėjusi perduoti aktoriui jam rašytus meilės laiškus, tačiau prieš savaitę išėjęs iš reanimacijos aktorius pasakė: „Jau neturėsiu jėgų į juos atsakyti“. Pasirodo, anot teatrologės, žmonės jam dar dabar juos rašė!

Gediminas, Mindaugas, Regimantas ir Eugenija Adomaičiai 1997 m.

Gediminas, Mindaugas, Regimantas ir Eugenija Adomaičiai 1997 m. / R. Adomaičio asmeninio archyvo nuotr.

„Esame su Regimantu ištyrę, kad žmonės mylėjo ne jį, o jo kuriamus personažus. Jie sutapatindavo aktorių ir personažą. Jis nuo to net kentėjo: norėjo būti laikomas žmogumi, o visi jame matė kurį nors herojų“, – sako teatrologė.

„Jo brolis man papasakojo, kad knyga „Smėlio pilys“ suteikė broliui jėgų. Nežinau, ar tai tiesa, tačiau Regimantas knyga ilgai džiaugėsi, važinėjome su ja per Lietuvą, kur tik nebuvome!“, – prisimena pašnekovė.

Daiva Šabasevičienė

Daiva Šabasevičienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Mainelytė: išėjęs nuo scenos jis niekada nenešiojo karūnos

„Geriausia atsiminimai ir išliko. Regimantas tikrai vertas gerų žodžių, gerų emocijų. Tai tas žmogus, kuris su niekuo nekonfliktavo, visada buvo diplomatiškas, išlaikytas, didelis džentelmenas, visada būdavo malonu partneriauti, visada pasiruošęs, išmokęs tekstą“, – BNS sakė V. Mainelytė.

Ji prisiminė, kaip norėdamas apšilti aktorius teatre prieš spektaklį raiškiai skaitydavo laikraštį ar kokį tekstą, taip pat ir garsiai, kad girdėtų net ir sėdintys paskutinėje eilėje.

Filmas „Velnio nuotaka“. Vaiva Mainelytė-Jurga ir Regimantas Adomaitis-Girdvainis

Filmas „Velnio nuotaka“. Vaiva Mainelytė-Jurga ir Regimantas Adomaitis-Girdvainis / R. Strikausko/Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus archyvo nuotr.

„Tikrai labai buvo atsidavęs aktorystei, savo profesijai, niekada karūnos nenešiojo išėjęs nuo scenos, visada išlaikytas, bet visada turėjo tokį atstumą, niekada neįsileisdavo į kažkokius pašnekesius“, – prisiminė V. Mainelytė.

„Iš Kauno periodo anapilin jau iškeliavo visi, su kuriais jis dirbo. Tai buvo pirmas jo teatras, o iš nacionalinio teatro liko Vytautas Rumšas, Eglė Gabrėnaitė ir aš… Kai įvyksta toks faktas, sunku atsisveikinti ir suvokti“, – teigė aktorė.

Budraitis: nemaniau, kad taip gali atsitikti

R. Adomaičio kolega, aktorius Juozas Budraitis apie bičiulio mirtį sužinojo birželio 20-osios rytą. „Man buvo didžiulė staigmena“, – sako aktorius. Išvakarėse dar žiūrinėjęs savo darytas nuotraukas, daugelyje įamžino Regimantą.

Prieš pusantros savaitės abu bendravo telefonu. Regimanto balsas dar buvo tvirtas, galingas, kokį prisimena visa Lietuva. „Tik pasibėdavojo, kad sūnūs jam neleidžia vienam būti kaime. Labai dėl to apgailestavo. Ruošėmės susitikti, kai kaime būsim. Nemaniau, kad taip gali atsitikti. Tačiau visada yra visada – visada gali visko atsitikti“, – sako J. Budraitis.

Regimantas Adomaitis, Juozas Budraitis filme „Sadūto tūto“

Regimantas Adomaitis, Juozas Budraitis filme „Sadūto tūto“ / R. Adomaičio asmeninio archyvo nuotr.

Anot aktoriaus, velionis buvo aukštos moralės žmogus, nesavanaudiškas, protingas, profesionalas iki sielos gelmių. „Labai apgailestavo, kad paskutiniu metu negalėjo dirbti teatre – sunkiau vaikščiojo, prasčiau matė. Tačiau dar vis norėjo teatro, juo gyveno“, – tvirtina velionio bičiulis.

Apgailestauja netekęs artimiausio kino draugo – artimesnių kino žmonių jis neturėjęs. „Dabar nebe taip jaučiasi, tačiau jaunystėje jautėsi, kad jis vyresnis už mane, aukščiausio lygio profesionalas. Gaila, nebetekau visų kino draugų – R. Adomaitis bene paskutinis, viskas“, – nutyla J. Budraitis.

Padegimas: atsisveikiname su visa epocha

„Man atrodo, kad Regimantas Adomaitis yra visos teatro eros ženklas, jam išėjus tų mohikanų kelis ir beturime. Tiesiog su visa epocha atsisveikinam teatre“, – BNS sakė režisierius Gytis Padegimas.

Gytis Padegimas

Gytis Padegimas / D.Matvejevas

R. Adomaitis vaidino viename iš režisieriaus spektaklių „Vieno tėvo vaikai“.

„Man nepaprastai įstrigo jo vaidmuo spektaklyje „Altonos Atsiskyrėliai“, pjesė apie Vokietiją po karo. Aišku, Kaligulą puikiai prisimenu. Paskutinis didelis vaidmuo Mažajame teatre, kur vaidino seną žmogų, kuris išvažiuoja į senelių namus“, – prisiminė G. Padegimas.

„Jis fiziką studijavo berods, viskas buvo logiškai apgalvota, bet ir pakankamai emocionalu, toks balsas išlaikytas. Inteligentiškas aktorius, išsilavinęs, plačių pažiūrų kaip žmogus“, – kalbėjo režisierius.

Eglė Gabrėnaitė. Pagerbta Rašytojų sąjungos premijos laureatė Vanda Juknaitė

Eglė Gabrėnaitė. Pagerbta Rašytojų sąjungos premijos laureatė Vanda Juknaitė / E. Blaževič/LRT nuotr.

Gabrėnaitė: jis buvo gyvas

„Tie vaidinimai: „Mažvydas“, „Mindaugas“, „Aprengėjas“, tai mano jaunystė. Jis man jaunas, mes galėdavom susėdę jo namuose Žvėryne kalbėtis apie tai, ką mes darysim, kokį didžiulį duetą sukursim… Jis buvo gyvas. Šis jo išėjimas – kaip raketos šūvis“, – prisiminimais su LRT TELEVIZIJA dalinosi aktorė Eglė Gabrėnaitė.

Regimantas Adomaitis, Eugenija Bajorytė

Regimantas Adomaitis, Eugenija Bajorytė / R. Adomaičio asmeninio archyvo nuotr.

LRT TELEVIZIJA R. Adomaičiui atminti birželio 21-ąją 19.30 val. rodys laidą „Legendos“, o birželio 22-ąją 22.00 val. – kultinį Arūno Žebriūno filmą „Velnio nuotaka“.

Parašykite komentarą

Top