Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Kitą savaitę bus išklausyta medikų nuomonė

Kitą savaitę bus išklausyta medikų nuomonė

siandien.info, lrv.lt

Kitą savaitę bus išklausyta medikų nuomonė ir, atsižvelgiant į specialistų rekomendacijas, ateityje gali būti atnaujintas privalomas kaukių dėvėjimas. Taip pat jau nuo šiandien atsakingoms institucijoms pavesta sustiprinti saugumo reikalavimų laikymosi kontrolę, ypatingą dėmesį skiriant dideliems susibūrimams (Klaipėdoje vyksiančiai tradicinei Jūros šventei). Tai nuspręsta šiandien įvykusiame COVID-19 valdymo komiteto administravimo darbo grupės posėdyje.

Liepos 29 d. vyksiančiame Vyriausybės posėdyje bus pristatyta koronaviruso plitimo situacija šalyje, atsižvelgiant į medikų ir epidemiologų rekomendacijas bus svarstoma sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą rizikingiausiose vietose.

Ministrų kabineto nariai taip pat priims sprendimą, kiek naujai kuriamų vakcinų Lietuva užsisakys iš bendro Europos Sąjungos pirkimo. Taip pat bus sprendžiama dėl ligoninių darbo atnaujinimo ir sveikatos paslaugų užtikrinimo gyventojams. Sveikatos apsaugos ministerija liepos 29 d. pateiks išsamią situacijos analizę.

Per pastarąsias dienas užsikrėtusiųjų skaičius šoktelėjo iki dviženklių skaičių, tačiau kol kas nepasiekė 5 užsikrėtusiųjų 100 000 gyventojų per 14 dienų. Tai galimas rodiklis, kurį pasiekus būtų įvestas privalomas kaukių dėvėjimas viešose vietose. Šiuo metu medikų bendruomenė ir Sveikatos apsaugos ministerijos ekspertai peržiūri šio rodiklio dydį.

Lietuvoje pastaruoju metu židinių nėra, tačiau teigiami užsikrėtimo atvejai paplitę visoje šalyje. Savivaldybėse, kur susirgimų naujuoju koronavirusu yra daugiau negu šalies vidurkis, testuojama daugiau žmonių. Visoje šalyje vykdomas statistinis gyventojų testavimas, kurio tikslas – nustatyti, kiek procentų Lietuvos gyventojų jau yra persirgę COVID-19.

Lietuvos gyventojai ir toliau raginami būti budrūs ir saugoti savo bei kitų žmonių sveikatą. Sveikatos apsaugos ministerija ir kitos ministerijos yra pateikusios rekomendacijas dėl veido apsaugos priemonių, atstumo laikymosi, masinių susibūrimų ir kelionių.

Parašykite komentarą

Top