Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Korupcija Krašto apsaugos ministerijoje: už kelių žingsnių nuo prezidentūros

Korupcija Krašto apsaugos ministerijoje: už kelių žingsnių nuo prezidentūros

www.siandien.info, spaudos pranešimai

„Dar svarbiau yra tai, ką ponas Anušauskas man šiandien pasakė ir ką jis po to pakartojo spaudos konferencijoje – galimai korupcinės veiklos pėdsakai ir mėginimas kai kurių NSGK narių kištis į viešuosius pirkimus. Tai – labai rimta, ir aš neketinu to taip paprastai palikti.

KAM nuotrauka.

Be abejo, reikės kalbėtis ir su STT vadovu, kokio pobūdžio ir rimtumo tai yra dalykai. Aišku, gaila, kad ponas Anušauskas pasidalino savo abejonėmis štai dabar. Jis galėjo tą padaryti ir anksčiau, mes iš karto būtume atkreipę dėmesį“, – situaciją komentavo šiandien prezidentas G. Nausėda.
„Taip, man teko užtrenkti duris kompanijoms, kurios mėgino neteisėtų atlygių siūlymu papirkinėti krašto apsaugos darbuotojus. Bet jos rado atviras duris pas kitus politikus, o Krašto apsaugos ministerija iškart gavo politikų pasiūlymus ir laiškus „daugiau kalbėtis“. Su kai kuriais, ypač grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais, teko supažindinti ir STT, o kai kuriuos konkursus dėl užkeltų kainų tiesiog nutraukti. Visą šią antikorupcinę veiklą premjerė palaikė“, – pareiškė A. Anušauskas.

Po Krašto apsaugos ministro A. Anušausko pasisakymo, šeštadienį STT paskelbė, jog iš KAM buvo gautas vienas informacinio pobūdžio raštas apie Seimo nario Raimundo Lopatos pateiktus klausimus ministerijai dėl organizuojamų viešųjų pirkimų.

R. Lopata priklauso Liberalų sąjūdžiui, jis dirba Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitete. Jis neseniai skelbė komentarą, kuriame kritikavo Krašto apsaugos ministeriją dėl nepakankamo rūpesčio Lietuvos gynybos pramone. Komentare jis minėjo Lietuvos antidronų gamintoją, kurio pasiūlymai esą tinkamai nebuvo įvertinti. R.Lopata teigė, kad šiuo atveju buvo galima pasinaudoti pirkimu per NATO paramos ir pirkimų agentūrą. Konkreti įmonė nebuvo nurodyta.

Politologė R. Urbonaitė sako, kad šitoje vietoje „turime visišką bombą“. „Suma sumarum“ gaunasi, kad turime ministrą, atleistą už antikorupcinę veiklą, pagal patį A. Anušauską. Jis pasakojo, kad kažkokiai lobistinei veiklai uždarė ministerijos duris, ir kažkokie keisti lobistai kažkur nuėjo pas kitus politikus, ir dabar ne tik spėliosime, kas nutiko, ir koks momentas buvo , kuris perpildė ministrės pirmininkės taurę, bet ir spėliosime, kokie korupcionieriai pas mus politikoje tarpsta“, – sakė R. Urbonaitė www.delfi.lt

„Dar kartą patvirtinu, kad vakar gavau krašto apsaugos ministro atsistatydinimo pareiškimą. Tai nėra susiję su kaip nors staiga pakitusia Lietuvos nacionalinio saugumo būkle, pasikeitusiomis grėsmėmis ar kokiomis nors neigiamomis žiniomis apie ministerijos veiklą. Veikiau susiję su lūkesčiu per Vyriausybei likusios kadencijos laikotarpį padaryti dar daugiau ir greičiau, nei buvo daroma iki šiol, kad Lietuva jaustųsi saugi.

Padaryta tikrai nemažai, bet likę devyni mėnesiai yra netrumpas laikas, o ši Seimo sesija itin svarbi sprendimų, kur reikia maksimalaus įsitraukimo, priėmimui“, – feisbuke šeštadienį parašė I. Šimonytė.

Pasak A. Anušausko, šią jo antikorupcinę politiką premjerė palaikė. Jis neatsakė, kokios tai įmonės, kurios siūlė kyšius krašto apsaugos sistemos darbuotojams.


.

Parašykite komentarą

Top