Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Laikraštis ŠIANDIEN. Apie grybus ir išgelbėtą prezidentūros darbuotojo gyvybę…

Laikraštis ŠIANDIEN. Apie grybus ir išgelbėtą prezidentūros darbuotojo gyvybę…

www.siandien.info

„Kiekvienas iš mūsų esame kažkiek godus, bet labiausiai mūsų godumas atsiskleidžia tuomet, kai grybaujame. Rask tu tokį, kuris gražuolį baravyką ar voverušką miške paliktų ir nueis tik pasigrožėjęs…

Maža to, godūs žmonės labai rizikuoja savo sveikata ir netgi gyvybe.

Kopūstgalvis raukšlius Labanoro girioje. A. Gaidamavičiaus nuotrauka.

Dažnai pasitaiko, kad mano ekskursijų metu vienas kitas dalyvis nueina į šoną ir vietoje to, kad klausytųsi, ką pasakoju – grybauja. Užbėga į priekį, laksto aplinkui, ieško to grybo, nes negi tuščiomis iš miško grįši…

Štai spalio 13 dieną, Labanoro regioniniame parke vedėme ekskursiją Prezidentui Gitanui Nausėdai ir jo darbuotojams. Ėjom Ščiūrio rago pažintiniu taku, tvarkingai, vorele, bet vienas vyras sugalvojo pagrybauti.

Gerai, kad jis man parodė, ką pririnko, antraip šiandien Prezidentūroje vienu darbuotoju būtų mažiau. Jam atrodė, kad prisirinko žvynabudžių, o iš tiesų ten buvo mirtinai pavojingos smailiakepurės žvynabudėlės.

Dar bandė su manimi ginčytis, kad tai geras, skanus grybas, bet kai parodžiau straipsnį apie Vilniuje mirusią moterį, privalgiusią tokių „žvynabudžių“, grybus iš karto išmetė.

Nesuprantu, ko jie į mano ekskursijas atvažiuoja, jeigu rūpi ne ekskursija, o grybai. Paskui parodo pilną maišą kažkokių neaiškių grybų ir klausia „kas čia?“. Man viduje sukyla pyktis. Galvoju, jei jau nepažįsti, tai kam tiek prisirovei… Ne kelmutis čia, sakau. Ne viskas yra kelmučiai, kas ant kelmo auga. Nepažįstu aš tokių ir nerenku. „Nepažįsti?“, – nustemba.

Man negaila, kad godūs žmonės taip rizikuoja. Kiekvienas nusipelno to, ką valgo. Man tik gaila pačios gamtos, nes raudami viską iš eilės, paskui išmesdami, žmonės labai negerbia paties miško. Juk kiekviena iš tūkstančių grybų rūšių miške atlieka itin svarbų vaidmenį“.

Visą gamtininko Andrejaus Gaidamavičiaus straipsnį „Kaip apsaugoti kopūstgalvį raukšlių nuo kopūstgalvių gurmanų?“ skaitykite ŠIANDIEN.

Laikraščio ŠIANDIEN prenumerata 2023 metams priimama visuose Lietuvos pašto skyriuose, internetu www.prenumeruok.lt; www. prenumeruoti.lt

Gali būti 2 žmonės ir tekstas vaizdas

Parašykite komentarą

Top