Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas ŠIANDIEN numeris: mažiausiai žmonės pasitiki Seimu ir partijomis

Naujas ŠIANDIEN numeris: mažiausiai žmonės pasitiki Seimu ir partijomis

www.siandien.info

Rytoj – naujas ŠIANDIEN numeris.

„Pasitikėjimas yra itin svarbi žmonijos vertybė. Lietuva išsiskiria Europos Sąjungoje žemu pasitikėjimu svarbiausiomis institucijomis.

Nerimą kelia ne tik tai, kad jis yra žemas, bet dar ir turi tendenciją mažėti. Štai Vyriausybe 1998 m. pasitikėjo beveik trečdalis, o dabar pasitiki tik maždaug kas penktas gyventojas.

Mažiausiai žmonės pasitiki Seimu ir partijomis. Šiuo metu Seimu pasitiki tik 9,7 proc., o partijomis – 8 proc. gyventojų. Beje, pirmaisiais metais po nepriklausomybės atkūrimo Seimu pasitikėjo 70-80 proc. šalies gyventojų.

Panašu, kad partijos ir jų atstovai Seime pradėjo teikti prioritetą ne valstybės reikalų sprendimui, bet savo partijų, o kartais ir dar siauresniems interesams.

Žmonės pasigenda atsakomybės, teisingumo, pažadų vykdymo, moralinių nuostatų laikymosi. Pastaraisiais metais įžvelgiamas net ir Konstitucijos nepaisymas.

Nepasitikėjimas žaloja demokratiją, ekonominę veiklą ir valstybės valdymą. Nepasitikintys valdžia linkę nemokėti mokesčių, nedalyvauti rinkimuose ir kituose valstybės valdymo procesuose.

Itin žemas pasitikėjimas partijomis galėtų tapti „aukso amžiumi“ politiniams komitetams. Ar jie tuo pasinaudos, parodys jau kitąmet vykstantys savivaldybių tarybų rinkimai.

Neseniai Lietuvoje išryškėjo dar viena itin pavojinga tendencija – drastiškai krito pasitikėjimas žiniasklaida. Nuo 66 proc. 2000 m. iki bemaž 27 procentų. O juk žodžio laisvė ir teisė į informaciją yra demokratinės valstybės pagrindas.

Kol neatsiras savikritiško mąstymo ir nebus priimti atitinkami sprendimai, alternatyvios žiniasklaidos srautai tik didės, nes žmonės nori tiesos.

Daug kas pasigenda bažnyčios aktyvumo mūsų visuomeniniame gyvenime.

Prisiminkime netolimą istoriją. Net keturi kunigai buvo 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos nepriklausomybės akto signatarai, o Lietuvos katalikų bažnyčios kronika sovietmečiu teikė mūsų tautai stiprybės kovoje už nepriklausomą ir demokratinę valstybę.

Mažėja pasitikėjimas ir pasaulietiniu mokymu bei auklėjimu. Dar 2004 m. pasitikėjimas švietimo institucijomis siekė 68 proc., o 2022 m. spalyje jis nukrito iki 51 procento”.

Laikraščio ŠIANDIEN prenumerata 2023 metams – visuose Lietuvos pašto skyriuose, internetu www.prenumeruok.lt; www.prenumeruoti.lt

Parašykite komentarą

Top