Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Laikraštis „ŠIANDIEN”: „Imlitex Holdings“ investicijos Kretingoje atvėrė Lietuvos ūkininkams dar didesnes galimybes

Laikraštis „ŠIANDIEN”: „Imlitex Holdings“ investicijos Kretingoje atvėrė Lietuvos ūkininkams dar didesnes galimybes

Naują grūdų elevatorių atidarė ir rajono šeimininkai, ir investuotojai. atviraklaipeda.lt nuotr.

Kretingos miesto pramoniniame rajone Tiekėjų gatvėje jau daugiau kaip mėnuo dirba naujas grūdų elevatorius, kurio talpos yra pajėgios vienu metu sutalpinti apie 28 tūkst. tonų grūdų. Investuota keli milijonų eurų, sukurtos naujos darbo vietos. 

Kretingos pavyzdys tiesiog dar kartą įrodė, kokias gilias žemės ūkio tradicijas turi mūsų valstybė. Lietuvoje auginami grūdai – javai, aliejinės ir ankštinės kultūros į naująjį elevatorių Kretingoje bus priimami ištisus metus.

Objekto užsakovas – IMLITEX HOLDINGS įmonių grupė. Grūdus čia superka  UAB „Imlitex Agro“.

„Imlitex Holdings“ – viena iš didžiausių žaliavų tiekimo grupė Rytų Europoje, vienijanti kelias dešimtis bendrovių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Vengrijoje bei Rumunijoje. Įmonių grupėje dirba apie 500 darbuotojų, o verslo santykiai vystomi 70 pasaulio valstybių.

Daugiau nei 3000 pavadinimų žaliaviniai produktai tiekiami beveik visoms pramonės šakoms: chemijos, plastikų, energetikos, tekstilės, žemės ūkio, maisto ir kt.

„Imlitex agro“ superka grūdus, prekiauja pašarinėmis žaliavomis, trašomis, ženklintu dyzelinu.

„Imlitex Agro“ Kretingos elevatoriaus vadovas Steponas Baltuonis (kairėje) negailėjo pagyrų vadybininkui Remigijui Lukui, kuris kartu su tėvu ūkininkauja Gargždų pašonėje. „Jis tarsi mūsų įmonės ambasadorius Žemaitijoje“.

„Nepatikėsite, statybos plyname lauke pradėtos praėjusių metų gruodį, o elevatorius buvo paruoštas darbui prasidėjus javapjūtei“, – sakė laikraščiui „ŠIANDIEN“ „Imlitex Agro“ Kretingos elevatoriaus vadovas Steponas Baltuonis.

Anot jo, elevatoriuje jau sukaupta 11 tūkstančių tonų grūdų, iš jų – trys tūkstančiai žirnių, kurie netruks bus perduoti pirkėjui. Lietuvoje auginami grūdai – javai, aliejinės ir ankštinės kultūros į naująjį elevatorių Kretingoje bus priimami ištisus metus.

Elevatoriuje įrengta itin moderni šveicariška „Buhler“ firmos džiovinimo-valymo įranga. Džiovyklos pajėgumas – 90 tonų per valandą.

„Imlitex Holdings“ – viena iš didžiausių žaliavų tiekimo grupė Rytų Europoje.

Bendrovės „Imlitex Agro“ vadovės Astos Vaičiulytės teigimu, jų kompanija aktyviai didina grūdų supirkimo apimtis ir tiesioginę prekybą pasaulinėse rinkose, todėl plečia šiai veiklai skirtą infrastruktūrą. Naujo elevatoriaus statybai Kretinga pasirinkta dėl patogios geografinės padėties.

„Čia supirktus grūdus patogu tiek gabenti į Klaipėdos uosto terminalus ir krauti į laivus, tiek išvežti Lietuvoje esantiems klientams“, – sakė Asta Vaičiulytė.

Imlitex Agro“ Kretingos elevatoriaus logistikos operatorė Vaida Rimkienė.

Kretingos pavyzdys tiesiog dar kartą įrodė, kokias gilias žemės ūkio tradicijas turi mūsų valstybė, svarbu, kad Lietuva tampa vis labiau išsivysčiusia agrarine šalimi. Nuolatos vystoma ir vis labiau tarptautinei prekybai pritaikyta infrastruktūra lietuvišką žemės ūkio produkciją daro vis patrauklesne eksporto rinkoms.

Visos šios investicijos atveria Lietuvos ūkininkams dar platesnes ir patrauklesnes grūdų pardavimo galimybes Beje, kaip pastebėjo Imlitex Holdings“ valdybos pirmininkas Vygandas Blandis, šios investicijos nukreiptos į Kretingą ir todėl, kad čia dirba puikūs ir darbštūs žmonės, tiesiog būtų gaila juos prarasti.

Kretingos pavyzdys tiesiog dar kartą įrodė, kokias gilias žemės ūkio tradicijas turi mūsų valstybė.

„Džiaugiamės, kad mūsų miestas patrauklus tokio masto investicijoms. Elevatorius ne tik sukurė naujų darbo vietų vietiniams gyventojams, jo atsiradimas  padėjo išspręsti javapjūtės metu Tiekėjų gatvėje susidarančių grūdų transporto spūsčių problemą.“ – kalbėjo Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas.

Pagrindinis elevatoriaus privalumas – greitas aptarnavimas. Čia įrengti du grūdų mėginių paėmimo punktai, dvejos automobilių svarstyklės – įvažiuojančiam ir išvažiuojančiam transportui, taip pat du grūdų priėmimo taškai – iškrovimo duobės. Visa tai padeda gerokai sutrumpinti aptarnavimo procesą.

„Imlitex Agro“ Kretingos elevatoriaus vadovas Steponas Baltuonis negailėjo pagyrų vadybininkui Remigijui Lukui, kuris kartu su tėvu ūkininkauja Gargždų pašonėje. „Jis tarsi mūsų įmonės ambasadorius Žemaitijoje. Kaip pats Remigijus sako, jis užaugo tėvo ūkininko traktoriaus kabinoje, o ne darželyje”, kalbėjo elevatoriaus vadovas.

„Šį darbą dirbu jau dešimt metų, bendrauju su ūkininkais nuoširdžiai ir paprastai, negailiu patarimų kokią kultūrą auginti ar kokią veislę geriau pasirinkti, todėl žinau, kad grūdus parduos būtent mums, mūsų įmonei‘, – sakė laikraščiui „ŠIANDIEN“įmonės vadybininkas Remigijus Lukas.

Pasak Stepono Baltuonio, pagrindinis elevatoriaus privalumas – greitas aptarnavimas. Čia įrengti du grūdų mėginių paėmimo punktai, dvejos automobilių svarstyklės – įvažiuojančiam ir išvažiuojančiam transportui, taip pat du grūdų priėmimo taškai – iškrovimo duobės. Visa tai padeda gerokai sutrumpinti aptarnavimo procesą.

„Prisimenu senus laikus: pirmadienais priiminėjome kviečius, antradieniais avižas, dabar kiekvieną dieną priimame visas kultūras“, – šypsojosi pasakodamas Steponas Baltuonis, turintis daugiau kaip 30 metų grūdų supirkimo darbo patirtį.

Greitesnį aptarnavimą ir didelį patogumą vairuotojams suteikia automatizuota duomenų perdavimo sistema.

Atvykstantį transportą reikiama kryptimi nukreipia informacinės švieslentės. Greitesnį aptarnavimą ir didelį patogumą vairuotojams suteikia automatizuota duomenų perdavimo sistema.

„Grūdus atvežusiam ar jų pasikrauti atvykusiam vairuotojui išduodama kortelė, kurios pagalba visi svėrimų, iškrovimo-pasikrovimo duomenys  perduodami automatizuotai. Kitaip tariant, vairuotojui nereikia bėgioti su popieriais po teritoriją po kiekvieno proceso, užtenka kiekviename kontroliniame taške perbraukti kortele ir reikiami duomenys atsiras kompiuterinėje sistemoje. Viskas suprojektuota tam, kad atvažiavęs ūkininkų transportas būtų kuo greičiau iškrautas ir galėtų vėl važiuotų į laukus.“ –kalbėjo Steponas Baltuonis.

Parengta pagal laikraštį „ŠIANDIEN”. Gintauto Kniukštos nuotraukos.

Parašykite komentarą

Top