Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Šiaurės ir Baltijos valstybių parlamentų pirmininkų susitikimas Švedijoje

Šiaurės ir Baltijos valstybių parlamentų pirmininkų susitikimas Švedijoje

www.siandien.info

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

Šiaurės ir Baltijos valstybių parlamentų pirmininkų susitikime Švedijoje dalyvaujanti Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad per daugiau kaip 30 metų Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas patyrė stulbinančią transformaciją. Tačiau dabar, kai kilo didžiausių nuo Šaltojo karo pabaigos saugumo iššūkių, yra geriausias laikas išnaudoti naujas galimybes NB 8 regionui stiprinti per dar didesnę politinę, ekonominę, socialinę sanglaudą.

„Kuo stipresnė ekonominė plėtra, politinis bendradarbiavimas, bendra gynyba, socialiniai santykiai, tuo konkurencingesnis ir saugesnis Šiaurės ir Baltijos šalių regionas, ir tuo labiau klestės kiekviena jo šalis atskirai. Suomijai, tikiu, netrukus Švedijai, prisijungus prie NATO, mūsų bendradarbiavimas įgauna aiškesnį saugumo politikos ir gynybos aspektą. Tikiu, kad šios šalys ypač prisidės ir prie Baltijos valstybių, taigi ir viso rytinio Aljanso flango, saugumo stiprinimo“, – Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos parlamentų pirmininkams kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo Pirmininkės teigimu, geopolitiniai pokyčiai regione ir kaimynystėje dabar suteikia unikalią galimybę NB 8 bendradarbiavimą dar labiau sustiprinti.

„Susitikime siūliau kolegoms NB 8 bendradarbiavimui suteikti naują impulsą“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Glaudesniam NB 8 parlamentų bendradarbiavimui, pasak Seimo Pirmininkės, pasitarnautų bendros naujos iniciatyvos ir projektai, skirti parlamentinei veiklai tiek šalių viduje, tiek tarptautiniu mastu. Antra vertus, prasminga stiprinti bendrą NB 8 parlamentų balsą, kuris darytų precedento neturinčią įtaką kitiems tarptautiniams formatams. Tai galėtų būti bendri NB 8 pareiškimai ar pozicijos, parama vieni kitų rezoliucijoms ar parlamentiniams pareiškimams, koordinuota parlamentinė veikla svarbiuose tarptautiniuose renginiuose.

Parašykite komentarą

Top