Jūs esate
Pagrindinis > Kultūra > Landsbergis: žmona prieš mirtį sakė padariusi viską, ką norėjo, o aš – dar ne

Landsbergis: žmona prieš mirtį sakė padariusi viską, ką norėjo, o aš – dar ne


LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS

Eidama 91-uosius metus mirė Aukščiausios Tarybos–Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio žmona, pianistė, pedagogė, visuomenės veikėja Gražina Ručytė-Landsbergienė.

Artimieji, bičiuliai ir kolegos ją prisimena kaip itin profesionalią srities atstovę, besąlygiškai atsidavusią vyrui ir šeimai.

Sakė padariusi viską, ką norėjo

Dar visai neseniai, sausio 28-ąją G. Ručytė-Landsbergienė minėjo 90-ąjį jubiliejų. Apie motinos netektį savo socialiniame tinkle pranešė Vytautas V. Landsbergis.

Profesorius Vytautas Landsbergis portalui LRT.lt patvirtino netekęs žmonos. Sunkiai rinkdamas žodžius jis prisiminė žmonos raginimą saugoti save.

„Žmona prieš mirtį sakė padariusi viską, ką norėjo, o aš – dar ne viską, ji taip pasakė: tu – dar ne viską, saugok save“, – kalbėjo V. Landsbergis.

Ką žmona norėjo tuo pasakyti, profesorius negali atsakyti. Daugiau V. Landsbergis prašė neklausinėti nieko.

Kaip LRT RADIJUI teigė dirigentas, muzikologas, pedagogas Donatas Katkus, G. Ručytė-Landsbergienė buvo tikra savo srities profesionalė.

„Ji buvo labai profesionali, labai pareigingas žmogus. Ji buvo neįtikėtinai atsidavusi savo vyrui, jo idėjoms, buvo labai sąžininga. Tas gyvenimas, kuris prabėgo mūsų akyse, buvo nepaprastas“, – LRT RADIJUI sakė jis.

Parašykite komentarą

Top