Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Lietuva prisijungia prie tarptautinės žodžio ir išraiškos laisvės iniciatyvos

Lietuva prisijungia prie tarptautinės žodžio ir išraiškos laisvės iniciatyvos

 Pirmadienis, lapkričio 12 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Paryžiuje kartu su pasaulio valstybių lyderiais prisijungė prie tarptautinės organizacijos „Žurnalistai be sienų“ iniciatyvos, raginančios pasaulinėje komunikacijos ir informacijos erdvėje užtikrinti žodžio laisvę, nuomonių įvairovę, informacijos vientisumą.

Tarp prisijungusiųjų – Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas, Kanados premjeras Justinas Trudeau, Danijos premjeras Larsas Lokke Rasmussenas, Latvijos Prezidentas Raimondas Vėjuonis, Norvegijos premjerė Erna Solberg, Šveicarijos Prezidentas Alainas Bersetas.

Pasak Prezidentės, nuomonių išraiškos ir žodžio laisvė yra viena iš demokratinės visuomenės dedamųjų, o spartus technologijų skaitmenizavimas atvėrė plačias žodžio sklaidos galimybes ir sustiprino jo galią. Todėl vis daugiau informacinio lauko užvaldo propagandinės, netikros, dezinformuojančios naujienos, darančios žalą objektyvių žinių sklaidai, teisingam įvykių suvokimui.

Šalies vadovės nuomone, informacinio karo sąlygomis būtinos bendros valstybių pastangos sudarant sąlygas žodžio ir išraiškos laisvei.

Organizacijos „Žurnalistai be sienų“ įkurta Informacijos ir demokratijos komisija atkreipia dėmesį, kad plintančia internetine dezinformacija siekiama paveikti debatų turinį, iškraipyti rinkimų rezultatus, be to, beveik visur informaciją valdo privatūs interesai, o daugelyje šalių yra politinė žiniasklaidos kontrolė ir grėsmė žurnalistams.

Prezidentės teigimu, Lietuva yra to informacinio lauko dalis, todėl, būdama demokratine valstybe, turi imtis veiksmų, kad būtų apsaugota prieiga prie nepriklausomos, įvairios ir faktais grįstos informacijos, kuri atlieka svarbų vaidmenį viešose diskusijose.

Informacijos ir demokratijos komisiją sudaro 25 garsūs pasaulio žurnalistai iš 18 šalių, jai vadovauja organizacijos „Žurnalistai be sienų“ generalinis sekretorius Christophe Deloire ir Nobelio taikos laureatė Shirin Ebadi.

Prezidentės spaudos tarnyba

Parašykite komentarą

Top