Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Mindaugas Bastys  traukiasi iš Seimo vadovybės

Mindaugas Bastys  traukiasi iš Seimo vadovybės

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, susipažinęs su Valstybės saugumo departamento pateikta informacija apie Mindaugą Bastį, teigia, kad jis turi trauktis iš Seimo vadovybės.

Valstybės saugumo departamentas, vadovaudamasis Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymu, atliko Seimo nario M. Basčio patikrinimą dėl galimybės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, kai ji žymima žyma „visiškai slaptai“. Atsižvelgdamas į partikrinimo metu surinktą informaciją ir jos vertinimą, VSD priėmė neigiamą išvadą M. Basčio atžvilgiu dėl leidimo dirbti su įslaptinta informacija.

„Vertindamas gautą informaciją iš VSD, raginu Seimo narį trauktis iš Seimo vadovybės. Turima informacija kenkia ne tik Seimo darbui, bet ir įvaizdžiui. Tolimesnius sprendimus dėl M. Basčio turės priimti socialdemokratų frakcija. Turime užtikrinti stabilų Lietuvos žmonių pasitikėjimu grindžiamą Seimo ir valdančiosios koalicijos darbą“, – sako V. Pranckietis.

,,Parlamentaras Mindaugas Bastys dėl viešumon iškeltų ryšių turi nedelsiant prisiimti atsakomybę ir atsistatydinti ne tik iš Seimo Pirmininko pavaduotojų, bet ir iš Seimo. Priešingu atveju opozicija yra pasirengusi pradėti apkaltos procedūrą”, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas Eugenijus Gentvilas.

„Nematau galimybių, kad M. Bastys toliau sąžiningai tarnautų Tėvynei, demokratijai ir Lietuvos žmonių gerovei. Kadangi šis politikas negalėjo ar nebegali vykdyti valstybei duotos priesaikos – jis nebegali būti Seimo nariu. Tikiuosi bus prisiimta asmeninė atsakomybė ir viso Seimo darbas nebus paralyžiuotas. Jei vis dėlto bus bandoma išsisukinėti ir tempti laiką, opozicija neatidėliodama pradės apkaltos procedūrą“, – sako E. Gentvilas.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) pateikė raštą, kuriame, kaip skelbiama viešai, pažymima, jog parlamentaras M. Bastys turėjo ryšių su atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovu laikomu Jevgenijumi Kostinu, buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, taip pat – buvusiu Kauno mafijos autoritetu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narė Aušrinė Armonaitė dar vakar paragino atsistatydinti kitą parlamentarą Kęstutį Pūką, kuris, kaip skelbta žiniasklaidoje, galimai seksualiai priekabiavo prie kandidačių į Seimo nario padėjėjas, galimai žadėjo neteisėtai atsilyginti, o taip pat – galimai priekabiavo prie savo buvusių darbuotojų.

www.lrs.lt

Parašykite komentarą

Top