Jūs esate
Pagrindinis > Politika > I. Ruginienė. Profesinės sąjungos į derybas neįtrauktos, mokslininkų pasiūlymai nesvarstyti, kaštų ir naudos analizės nėra

I. Ruginienė. Profesinės sąjungos į derybas neįtrauktos, mokslininkų pasiūlymai nesvarstyti, kaštų ir naudos analizės nėra

Inga Ruginienė, Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija

Lietuvos premjeras kovo 7 d. LRT laidoje “Dėmesio centre” deklaravo savo darbo ir veiklos principus, kurie žodis žodin sutampa su Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos (LMPF) keliamais klausimais.

Premjeras išsakė kokiais principais remiantis turi būti įgyvendinamos valstybės vykdomos reformos. Be to, Premjeras įvardijo blogus ir valstybei žalingus anksčiau priimtus sprendimus ir jų pasekmes. Tačiau ministrai pasiryžę lipti ant to paties grėblio. Mums kyla klausimas, kodėl Aplinkos ministras Kęstutis Navickas neklauso savo viršininko ir daro viską priešingai. Dar labiau glumina, kad Premjeras ministro mintis palaiko ir prieštarauja pats sau.

Premjeras laidoje kalbėdamas apie ministerijų perkėlimą į vieną pastatą sakė: „Sprendimus turime padaryti vėlgi įvertinę, pirmiausia tai, naudos ir kaštų tam tikrus rodiklius. <…> vėlgi pirmiausia turime įvertinti tam tikras pasekmes. Patys ministerijos kolektyvai ir minstrai ir Kauno savivaldybės bendruomenė mato ir pliusų ir minusų, alternatyvių dalykų. Mes tikrai kalbam apie regioninės politikos pokytį ir galimybę viešajam sektoriui atsidurti regionuose“.

Visiškai sutinkame su S.Skvernelio vakarietiška pozicija. Nors Premjeras kalba apie privalomą kaštų ir naudos analizę, tačiau Aplinkos ministras, vykdydamas valstybinių miškų pertvarką, kaštų ir naudos analizės neturi, nors tai palies beveik 4 tūkst. dirbančių Lietuvos piliečių, kurie bus atleisti.

Ministras pirmininkas kalba apie alternatyvų svarstymą, įvairių pasiūlymų vertinimą, derybas. Tačiau kalbant apie miškų reformą pateiktas vienintelis įstatymo projektas. Profesinės sąjungos į derybas neįtrauktos, mokslininkų pasiūlymai nesvarstyti, kaštų ir naudos analizės nėra.

Be to, Premjeras kaip netinkamą pavyzdį pateikė Nacionalinę žemės tarnybą, kurios, anot Premjero, likti nebeturėtų. Vietoje jos būtų pirežiūros institucija, valstybinės žemės valdymą perleidžiant savivaldybėms. Kitaip, tariant decentralizuojant valstybinės žemės valdymą Lietuvoje.

Tuo tarpu Aplinkos ministras primygtinai siūlo valstybinių miškų valdymą centralizuoti, monopolizuoti ir lipti ant to paties grėblio, kuris apipintas korupcijos skandalais.

Premjeras viešai išsakė mintis, visiškai priešingas vakar Vyriausybės patvirtintam valstybinių miškų valdymo vienoje įmonėje įstatymo projektui. Glumina naujosios valdžios nenuoseklumas. Kalbama viena, o daroma priešingai.

Parašykite komentarą

Top