Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Neeksploatuojamos transporto priemonės iš kiemų bus priverstinai nuvežamos

Neeksploatuojamos transporto priemonės iš kiemų bus priverstinai nuvežamos


www.siandien.info

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė patobulintiems Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo projektams ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo įstatymo projektams . Įstatymų projektais nustatyta prievolė transporto priemonės savininkams (valdytojams) užtikrinti, kad bendrojo naudojimo vietose nebūtų laikoma neeksploatuojama transporto priemonė (transporto priemonė, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį).

Arba negalima eksploatuoti transporto priemonė (transporto priemonė, kuriai šio įstatymo nustatytais pagrindais ilgiau kaip tris mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme, arba ilgiau kaip tris mėnesius neįregistruota ar ilgiau kaip tris mėnesius išregistruota transporto priemonė).

Teisės aktuose taip pat įtvirtinama teisė savivaldybių administracijų pareigūnams ar kitiems administracinio nusižengimo teiseną pradėjusiems ar administracinio nusižengimo tyrimą atliekantiems pareigūnams Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka priverstinai nuvežti transporto priemonę. Iki šiol priverstinai nuvežti transporto priemones galėjo tik policijos pareigūnai.

Pakeitimai turėtų įsigalioti 2022 m. sausio 1 d.

Parašykite komentarą

Top