Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Pasirašė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas

Pasirašė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas

Pirmadienis, lapkričio 27 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas.

Vadinamasis Magnitskio įstatymas užkirs kelią atvykti į Lietuvą užsieniečiams, kurie šiurkščiai pažeidinėja žmogaus teises, yra korumpuoti ar susiję su pinigų plovimu. Iki šiol užsieniečiams buvo galima uždrausti atvykti į Lietuvą, tik jeigu jie kelia grėsmę valstybės saugumui ar viešajai tvarkai.

Pasak Prezidentės, priimdama šį įstatymą Lietuva kartu su tarptautine bendruomene sako griežtą „ne“ žmogaus teisių niekinimui, nešvariems pinigams ir teisingumo menkinimui. Įstatymo viršenybė ir pagarba žmogaus teisėms yra neatsiejama teisinės valstybės dalis. Tie, kurie pamina visuotinai pripažintas žmogaus teises ir laisves, privalo žinoti, kad demokratiniame pasaulyje yra nepageidaujami.

Sergėjus Magnitskis – Rusijos teisininkas, atskleidęs Rusijos pareigūnų korupcinius nusikaltimus. Jis buvo neteisėtai įkalintas ir 2009 m. mirė kalėjime. Lietuva yra viena pirmųjų valstybių pasaulyje, priėmusi jo vardo įstatymą. Šiuo metu šis įstatymas yra priimtas tik JAV, Kanadoje ir Estijoje.

Įstatymas įsigalios 2018 metų sausio 1 dieną.

Prezidentės spaudos tarnyba

Parašykite komentarą

Top