Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Prabilo radijo stočių atstovai, atlikėjai – siūloma nustatyti nacionalinių kūrinių kvotą

Prabilo radijo stočių atstovai, atlikėjai – siūloma nustatyti nacionalinių kūrinių kvotą

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Vytautas Kernagis pateikė įstatymo projektą, kuriuo siūloma Lietuvos radijo stotims nustatyti 35 proc. Lietuvos nacionalinių kūrinių kvotą.

V. Kernagis spalio 1 d., pirmadienį, 11 val. Seimo organizuoja diskusiją, kur įvairios įstatymo projektu suinteresuotos grupės – radijo stotys, atlikėjai ir kt. – dalinsis savo pasiūlymais šiam Lietuvos nacionalinių kūrinių kvotų įstatymo projektui.

„Džiaugiuosi, kad prabilo radijo stočių atstovai, atlikėjai – visi, kam rūpi Lietuvos muzikos kūrėjų šiandieninė padėtis bei ateitis. Manau, kad norint priimti tokį svarbų įstatymo projektą turi būti išgirstos visos pusės, todėl jau ateinantį pirmadienį Seime organizuoju diskusiją, į kurią kviečiu visas šia iniciatyva suinteresuotas grupes“, – pažymėjo V. Kernagis.

1/4 šios kvotos siūloma skirti naujiems, per pastaruosius trejus metus sukurtiems lietuviškos muzikos kūriniams. Lietuvos nacionalinių kūriniai – tai nebūtinai kūriniai, sukurti tik Lietuvių kalba. Tokiais kūriniais laikomi visų žanrų kūriniai, sukurti ar įrašyti Lietuvoje, bei jei vieno iš kūrėjų ar pagrindinių atlikėjų buveinė arba nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvos Respublikoje.

„Visuomenės informacijos įstatymas nereglamentuoja, kiek procentų laiko radijo stotys turi skirti Lietuvoje sukurtos muzikos produkcijos transliacijai. Todėl daugelyje radijo stočių Lietuvos kūrėjų muzikai tenka minimali laiko dalis“, – teigė Seimo narys.
Parlamentaras taip pat akcentavo šiandien Lietuvoje jauniems, nacionalinį muzikinį turinį kuriantiems atlikėjams ir grupėms itin sunku įsitvirtinti Lietuvos muzikos rinkoje, nes jie tiesiog yra mažai girdimi.

„Vienintelis būdas jaunoms grupėms siekti muzikinės karjeros yra būti matomais ir girdimais. Deja, daugelio jaunų ir kokybiškos muzikos kūrėjų bandymai patekti į eterį atsimuša į transliuotojų pastatytą „neformato” sieną. Tai užkerta kelią jaunoms grupėms daryti karjerą ir sėkmingai dalyvauti muzikos industrijoje, tuo pačiu metu didinant mūsų kūrėjų muzikos vartojimą. Jeigu norime, kad Lietuvoje muzikos industrija taptų ori ūkio šaka, ši situacija turi keistis“, – sakė V. Kernagis.

Parlamentaras džiaugėsi, jog Lietuvos atlikėjai pagaliau sukilo ir surengė viešą spaudos konferenciją bei pasidalijo savo mintimis ir įžvalgomis apie siūlomą įstatymo projektą.

„Martyno Mažvydo bibliotekoje surengtoje spaudos konferencijoje garsūs Lietuvos atlikėjai ir kūrėjai (Justė Arlauskaitė-Jazzu, Domantas Razauskas, Vidas Bareikis, Teisutis Makačinas, Leonas Somovas, Aistė Smilgevičiūtė ir kiti) išreiškė bekompromisį palaikymą šiam įstatymo projektui. Didesnis lietuviškų kūrinių kiekis yra ir nacionalinio identiteto klausimas. Pasak atlikėjų, tai padėtų išlaikyti nacionalinės kūrybos veidą bei paraleliai gerėtų lietuvių kuriamos muzikos kokybė“, – sakė Seimo narys.

siandien.info

Parašykite komentarą

Top