Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Premjerė: tvora bus pastatyta iki rugsėjo, o galimybių pasas bus panaikintas kitą savaitę

Premjerė: tvora bus pastatyta iki rugsėjo, o galimybių pasas bus panaikintas kitą savaitę

www.siandien.info

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė penktadienį lankėsi Varėnos rajone esančiame A. Barausko pasienio užkardos ruože. Vizito metu Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) ir fizinio barjero projektą įgyvendinančios bendrovės „EPSO-G“ atstovai premjerei pristatė pasienyje įgyvendinamų darbų eigą.

lrv.lt nuotr.

Koncertinos tiesimo darbai šių metų pradžioje buvo baigti projekto pirmojo etapo – Druskininkų, A. Barausko, Adutiškio, Kabelių ir Kapčiamiesčio pasienio užkardų – ruožuose. Tvoros segmentai pirmojo etapo ruožuose turi būti įrengti iki balandžio 30 dienos, o visas daugiau nei 500 kilometrų ilgio fizinis barjeras pasienyje su Baltarusija bus įrengtas iki rugsėjo. Tvoros viršuje tvirtinama koncertinos spiralė, o bendras tvoros su spirale aukštis siekia 4 metrus.

Koncertinos užtvaras jau yra įrengtas visuose jautriausiuose ir gausiausių migrantų srautų sulaukusiuose pasienio ruožuose, o bendras šio užtvaro ilgis siekia jau maždaug 200 kilometrų. Kasdien šis užtvaras pailgėja dar maždaug 3 kilometrais. Pasienyje šalia koncertinos užtvaro šiuo metu įrengiami ir 4 metrų aukščio tvoros segmentai. Darbus atlieka maždaug 600 užtvarą statančių darbuotojų. Pasienyje darbus atliekančios bendrovės yra sutelkusios daugiau kaip 100 technikos vienetų: poliakalių, ekskavatorių, krautuvų, traktorių, kėlimo platformų ir kitų įrenginių.

Premjerė pranešė, kad Vyriausybė planuoja sustabdyti galimybių paso galiojimą. Jos teigimu, greičiausiai šis sprendimas bus priimtas kitą savaitę.

„Prezidento pasisakymo aš nevertinsiu, bet pasakysiu, ką Vyriausybė daro. Pandemijos valdymo strategija jau kuris laikas yra pakeista“, – pažymėjo I. Šimonytė.

„Ir aš manau, kad sprendimas dėl galimybių paso sustabdymo bus priimtas Vyriausybės kitą trečiadienį“, – žurnalistams penktadienį lankydamasi pasienyje su Baltarusija sakė I. Šimonytė.

Parašykite komentarą

Top