Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Seimo narys sunerimo dėl kiaulių maro

Seimo narys sunerimo dėl kiaulių maro

A. Matulas: „Nespręsdama kiaulių maro problemos Vyriausybė finansinę naštą dėl jo likvidavimo ketina užkrauti žmonėms.“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Antanas Matulas, šią vasarą intensyviai lankydamasis kaimiškuose rajonuose, gavo gyventojų nusiskundimų, kad Vyriausybė ne tik nesprendžia afrikinio kiaulių maro problemos, bet ir bando numesti gyventojams išlaidas, patiriamas kiaulių maro židinių likvidavimui.

Parlamentaras kreipėsi į žemės ūkio ministrą Giedrių Surplį, reaguodamas į gautą informaciją, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Teisės ir Skubios veiklos skyriai parengė tvarką, pagal kurią planuojama reikalauti iš kiaulių laikytojų apmokėti VMVT patirtas išlaidas už afrikinio kiaulių maro židinio likvidavimą, jei asmuo nesilaikė biologinio saugumo reikalavimų arba nebuvo deklaravęs kiaulių.

„Amoralu reikalauti iš žmogaus, ir taip patyrusio nuostolius dėl afrikinio kiaulių maro, padegti valstybinės įstaigos patirtas išlaidas už maro židinio likvidavimą.

Priešingai – dar kartą turėtume paklausti Vyriausybės, kodėl Lietuvoje nesugebama efektyviai kovoti su šia problema, nuo ko kenčia pavieniai ūkininkai, stambūs ūkiai ir vartotojai. Už šiuos nuostolius atsakomybę privalo prisiimti Vyriausybė“, – sako Seimo narys A. Matulas.

Kreipimesi į ministrą parlamentaras prašo pateikti informaciją, ar tikrai tokia praktika bus taikoma nepaisant to, jog VMVT yra biudžetinė įstaiga, kurios paslaugos yra apmokamos valstybės biudžeto lėšomis.

„Atkreipiame dėmesį, jog dėl tokių reikalavimų labiausiai nukentėtų pati pažeidžiamiausia visuomenės dalis – pensininkai bei kiti mažas pajamas gaunantys žmonės, kurie paprastai gyvena kaimuose, nedideliuose ūkeliuose ir su teisės aktais dažnai būna nesusipažinę.

Pabrėžiame, jog, tiesiogiai bendraudami su nedidelių ūkių kiaulių augintojais ir matydami realią situaciją, tokį VMVT sprendimą skeptiškai vertina ir patys VMVT darbuotojai, vykdantys afrikinio kiaulių maro kontrolę“, – rašome kreipimesi į ministrą.

siandien.info

Parašykite komentarą

Top