Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas laikraščio ŠIANDIEN numeris:mes iki šiol neturime lietuvių tautos ateities programos

Naujas laikraščio ŠIANDIEN numeris:mes iki šiol neturime lietuvių tautos ateities programos

Naujas laikraščio ŠIANDIEN numeris. „2006 metais estai priėmė savo Konstituciją (kaip aukštesnį už Briuselio teisę dokumentą). Jos preambulėje įrašyta: „Valstybė turi užtikrinti ne tik visuotinę gerovę, bet ir estų tautos išlikimą amžiams“ (!).

Manau, kad toks teiginys daugeliui mūsų politikų (tarp jų ir aukščiausio rango) skamba vos ne kaip šventvagystė, kaip atviras spjūvis Briuselio link… Bet va, estai nežino emigracijos ir jų jaunimas pirmiausia laiko save savo šalies piliečiais.

Tuo tarpu mūsų valstybinės elgsenos ir jaunosios kartos ugdymas sukamas bene viena aiškesne kryptimi – Briuselio, Europos Sąjungos piliečio kryptimi. Akivaizdu, tuo pačiu apmaudu, kad mes iki šiol neturime suburtų intelektualinių ir politinių jėgų pastangomis parengtos ir viešai aptartos lietuvių tautos ateities programos.

Atkūrus savarankiškumą Baltijos šalių valstybės: Lietuva, Latvija ir Estija susilaukė išskirtinio Skandinavijos šalių dėmesio. Jos buvo nusiteikusios teikti vienokią ar kitokią pagalbą Baltijos šalims valant savąjį valstybingumą nuo sovietinės okupacijos apnašų ir gaivinant natūralesnę savo tapatybę.

Norvegija savo paslaugas siūlė Lietuvai, Švedija – Latvijai, Suomija – savo giminaičiams estams. Pamenu atvykusius norvegus ir jų nusivylimą, kad sumastyta geranoriška pagalba Lietuvai pasirodė visai nereikalinga… Kad ji pati valysis nuo okupantų užneštos ir įsitvirtinusios grybelinės ligos.
Visi, deja, žinome kokios buvo to „savarankiško“ apsivalymo pastangos“, – rašo ŠIANDIEN akademikas Romualdas Grigas.

Naujas laikraščio ŠIANDIEN numeris prekyboje. Patogiau prenumeruoti www.prenumeruok.lt

Parašykite komentarą

Top