Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > STOP tarnybų smurtui prieš vaiką ir šeimą

STOP tarnybų smurtui prieš vaiką ir šeimą

www. alkas.lt nuotrauka.

Spalio 30 d.  vakare Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje prie Lietuvos Seimo rūmų vyko Laisvos visuomenės institutas (LVI) surengtas mitingas „STOP tarnybų smurtui prieš vaiką ir šeimą“.

Daugiau nei 1000 žmonių prie Seimo reikalavo nutraukti valstybinių tarnybų atliekamą šeimų ardymą ir nepagrįstą vaikų atiminėjimą. Mitingo dalyviai laikė vėliavas, plakatus ir transparantus su šūkiais: „STOP policinei valstybei!!!“, „Stabdyti bepročių paleistą vaikų grobimo konvejerį“, „Sutrypsite šeimą, sutrypsite Lietuvą“, „Apsaugokit vaikus nuo vaikų apsaugos“, „Padėkit, o ne bauskit“, „Vaikams reikia MEILĖS o ne instrukcijų vykdymo“, „Žiobienę – lauk. Šakalienei – apkaltą“, „Valstieti kiek tavyje Šakalienės?“, „Gražinkite vaikus jų šeimoms“, „Vaikai verkia ir šaukia: Mamyte!!!“ ir kitus.

Pasak mitingo rengėjų šokiruojanti statistika ir nukentėjusių šeimų liudijimai rodo nehumanišką ir antikonstitucinį vaiko teisių apsaugos reformos pobūdį. Per beveik keturis mėnesius iš tėvų paimta per tūkstantį vaikų, o visuomenę bandoma įtikinti, kad Lietuvoje yra tiek vaikų, kuriems buvo geriau būti atskirtiems nuo šeimos ir grėsė realus pavojus sveikatai ir gyvybei.

„Tiek ydinguose teisės aktuose, tiek praktikoje Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojams kartu su policijos pareigūnais yra suteikta pernelyg plati veiksmų laisvė kištis į privatų šeimos gyvenimą ir atiminėti vaikus (kad ir trumpam) iš jų tėvų. Smurtas naujajame įstatyme suvokiamas per plačiai ir tai atveria kelią absurdiškiems sprendimams“, – teigia mitingo rengėjai.

siandien.info, alkas.lt informcija

Parašykite komentarą

Top