Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Ukrainiečiams pralaužus fronto liniją Chersono srityje, Rusijos kariai puolė į paniką

Ukrainiečiams pralaužus fronto liniją Chersono srityje, Rusijos kariai puolė į paniką

www.siandien.info

Ukrainos kariuomenei pralaužus fronto liniją Chersono srityje, Rusijos karių tarpe kyla panika.

Jeigu Ukrainos gynėjams pavyks ir toliau išlaikyti puolimo tempą, dešiniajame Dniepro upės krante esančių rusų karių laukia itin sunkus išbandymas, panašu, kad vengdami gresiančio apsupimo jie trauksis iš užimtų pozicijų.

Ukrainiečiams puolime padeda ir rudeniški orai: lietus ir žemai esantys debesys. Dėl to Rusijos kariuomenė negali naudoti savo dronų, kuriais koordinuojama artilerijos ugnis. Oro sąlygos taip pat neleidžia panaudoti aviaciją, Rusijos kariniai lėktuvai stovi aerodromuose.

Jeigu ukrainiečiams pavyks išvaduoti Chersoną, ši pergalė – turės strateginę reikšmę, galbūt net taps persilaužimu kare. Rusijos kariuomenės sutriuškinimas prie Chersono gali sukelti ir perversmą Kremliuje, Vladimiro Putino nušalinimą nuo valdžios.

© AFP / Scanpix

Ukrainiečiams pradėjus puolimą, Rusijos karių tarpe kyla panika „Rusijos „Telegram“ kanaluose – panika. Skelbiama, jog Ukrainos kariuomenė pralaužė frontą Chersono srityje ir palei Dnieprą juda pietryčių kryptimi išlaisvindama vieną gyvenvietę po kitos. Panašu, kad čia rusų kariuomenė neturi nei rezervo, nei atsarginių pozicijų, todėl prasidėjusio puolimo nėra kaip sustabdyti, o frontas tiesiog byra į gabalus“, – o tinklalaidėje rašo žurnalistas Ivanas Jakovina.

Iš tiesų rusiškuose, Kremliaus režimą palaikančiuose „Telegram“ kanaluose pastarosiomis dienomis pagausėjo gana specifinės karinės informacijos. Su Ukrainos karių puolimu susidūrę Rusijos kariškiai per „Telegram“ net prašo į konkrečią vietą atsiųsti pastiprinimą, ieškoma ryšio su vadavietėmis.

Parašykite komentarą

Top