Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Uostamiesčio merui – Japonijos vyriausybės apdovanojimas

Uostamiesčio merui – Japonijos vyriausybės apdovanojimas

Be ryšių su Kudži miestu puoselėjimo, V. Grubliauskas taip pat prisidėjo prie draugiškų santykių kūrimo tarp Japonijos ir Lietuvos  priimant Japonijos vyriausybės vykdytos tarptautinės jaunimo mainų programos dalyvius, www.klaipedosliberalai.lt nuotr.

Šiandien Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pareiškė, kad palieka Liberalų sąjūdį ir kitais metais savivaldos rinkimuose dalyvaus su  rinkimų komitetu. Tuo tarpu Japonijos vyriausybė paskelbė, kad Klaipėdos miesto savivaldybės merui Vytautui Grubliauskui bus įteiktas „Tekančios saulės ordinas su aukso spinduliais ir rozete” (angl. The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Rosette).

Japonijos ambasada pranešė, kad apdovanijimas skirtas už nuopelnus kuriant draugiškus santykius tarp Japonijos ir Lietuvos, ypač kultūros bei gynybos srityse. V. Grubliauskas bus septintasis lietuvis, įvertintas tokio aukšto rango Japonijos vyriausybės apdovanojimu.

2011 m. balandžio mėnesį tapęs Klaipėdos miesto savivaldybės meru Vytautas Grubliauskas ėmėsi padėti tais pačiais metais nuo Didžiojo Rytų Japonijos žemės drebėjimo nukentėjusiam miestui partneriui Kudži (Ivatės pref.) renkant pinigines aukas bei kita parama.

V. Grubliauskas itin prisidėjo prie sėkmingo Japonijos savigynos jūrų pajėgų pratybų eskadros vizito, kuris labai sustiprino Japonijos ir Lietuvos ryšius bei turėjo didžiulę įtaką ne vien tik gynybos ir saugumo, bet ir kitose tarpvalstybinių santykių srityse.

2014 m. rugsėjį su oficialiu vizitu V. Grubliauskui lankantis Japonijoje, kartu su Lietuvos Respublikos ambasada buvo surengta fotografijų paroda, skirta paminėti Japonijos ir Lietuvos diplomatinių santykių 20-mečiui ir atsikūrimui po Didžiojo Rytų Japonijos žemės drebėjimo.

Vizito metu V. Grubliauskas dalyvavo susitikimuose su Japonijoje gyvenančiais lietuviais ir Kudži miesto atstovais. Lankydamasis Kudži mieste, V. Grubliauskas apžiūrėjo žemės drebėjimo ir cunamio nuniokotas vietoves bei išreiškė paramą ir palaikymą nukentėjusiems taip sustiprindamas Kudži ir Klaipėdos miestų ryšius.

Be ryšių su Kudži miestu puoselėjimo, V. Grubliauskas taip pat prisidėjo prie draugiškų santykių kūrimo tarp Japonijos ir Lietuvos  priimant Japonijos vyriausybės vykdytos tarptautinės jaunimo mainų programos dalyvius, kviečiant japonų džiazo ir kitus atlikėjus į Klaipėdoje organizuojamus renginius, sodinant sakurų medelius ir sakurų sodą ir t. t.

2016 m. rugpjūčio mėn. Lietuvoje lankantis Japonijos savigynos jūrų pajėgų pratybų eskadrai, bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Krašto apsaugos ministerija bei Užsienio reikalų ministerija, V. Grubliauskas kaip Klaipėdos meras ženkliai prisidėjo sėkmingai priimant pirmuosius Lietuvos istorijoje Japonijos pratybų eskadros laivus. Kartu su Lietuvos Karinėmis jūrų pajėgomis organizavo eskadros pasitikimo į Klaipėdos uostą ceremoniją, suteikė ceremonijos renginio vietą bei parėmė informacijos apie renginį sklaidą – dėl to daugybė Lietuvos žmonių atvyko pasveikinti eskadros.

Laivų sutikimo garbei organizuotame priėmime, kuriame dalyvavo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, tuometinis Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Prezidentė Dalia Grybauskaitė svečius sveikino vaizdo žinute, V. Grubliausko, kaip buvusio profesionalaus trimitininko, iniciatyva buvo surengtas bendras muzikinis pasirodymas su eskadros orkestru.

siandien.info, Klaipėdos savivaldybės inf.

 

Parašykite komentarą

Top