Jūs esate
Pagrindinis > Redaktorius rekomenduoja > A. Bilotaitė siūlo griežtinti prekybos alkoholiu licencijų išdavimo tvarką

A. Bilotaitė siūlo griežtinti prekybos alkoholiu licencijų išdavimo tvarką

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Agnė Bilotaitė įregistravo Alkoholio kontrolės įstatymo Nr. I-857 18 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo griežtinama prekybos alkoholiu licencijų išdavimo tvarka, o savivaldybėms suteikiama daugiau galių riboti alkoholio prekybą tam tikrose teritorijose.

Įstatymo projekto tikslas – suvienodinti alkoholiu prekiaujančių juridinių asmenų steigimosi sąlygas daugiabučių gyvenamųjų namų patalpose, tuo pačiu suteikiant teisę namo gyventojams spręsti, ar jų kaimynystėje turėtų veikti alkoholinių gėrimų parduotuvė. Įsigaliojus pataisoms, daugiabučio gyventojų sutikimą reikėtų gauti kaskart, kai tuo pačiu adresu būtų steigiamas naujas ūkio subjektas.

Pasak projekto rengėjos A. Bilotaitės, keisti dabar galiojančias įstatymo nuostatas paskatino problemos, su kuriomis jau ne vienerius metus susiduria daugelis šalies savivaldybių.

„Įsigalėjo ydinga praktika, kai sustabdžius daugiabučiame gyvenamajame name įsteigto juridinio asmens alkoholio prekybos licenciją, jo vietoje įsteigta nauja įmonė pradeda verstis analogiška veikla, dėl kurios prieš tai buvusiai įmonei buvo sustabdyta licencija ir uždrausta prekyba.

Naujajam juridiniam asmeniui yra palengvinti steigimosi reikalavimai, o tai leidžia, neatsižvelgiant į butų savininkų nuomonę, toliau vykdyti veiklą, dėl kurios sulaukta neigiamos aplinkinių gyventojų reakcijos. Tokie veiksmai pažeidžia gyventojų interesus ir tikrai nepadeda užtikrinti saugumo ir sveikos gyvenamosios aplinkos“, – teigė A. Bilotaitė.

Siekiant griežtesnės alkoholiu prekiaujančių juridinių asmenų kontrolės, siūloma įvesti alkoholio licencijos galiojimo 5 metų terminą. Įtvirtinus numatytą reguliavimą savivaldybių biudžetai gautų daugiau pajamų. Būtų renkamas ne vienkartinis 490 EUR mokestis už licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, o daugkartinis mokestis, mokamas kas 5 metus.

Įstatymo pataisų iniciatorė – Klaipėdos miesto savivaldybė, o šį pataisų projektą palaiko Seimo narių grupė, kurios pagrindą sudaro klaipėdiečiai bei keletas kitų Seimo narių.

lrs.lt, verslaspolitika.lt

Parašykite komentarą

Top