Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Antradienis, balandžio 28 diena:patikslins koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimo kreivę

Antradienis, balandžio 28 diena:patikslins koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimo kreivę

www.siandien.info

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai patikslins koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimo kreivę.

Pirmasis infekcijos atvejis Lietuvoje nustatytas, t. y. patvirtintas atlikus laboratorinį tyrimą, vasario 28 d., kaip visuomenė ir buvo informuota, tačiau žmogus simptomus pajuto vasario 21 d. Būtent taip duomenis skaičiuoja ir pateikia epidemiologai.

Anot NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, tokia situacija susidarė dėl skirtingo informacijos pateikimo ir interpretavimo, kaip ją supranta ir analizuoja specialistai ir kaip visuomenė.


„Neįvertinome, kad ši informacija ne specialistams gali būti ne visiškai suprantama. Noriu paaiškinti, kad anksčiau pateiktoje diagramoje buvo pateikti epidemiologiniai duomenys, tai yra, informacija, kada žmogus pajuto simptomus, o ne tada, kai žmogui atliktas laboratorinis tyrimas ir gautas jo rezultatas. Tokius duomenis mūsų specialistai surenka epidemiologinių tyrimų metu. Tie pateikti duomenys visiškai nerodo laboratorinių tyrimų rezultatų fiksavimo dienos, tačiau yra labai reikšmingi epidemiologams vertinant ligos plitimą. Daryti išvadas apie ligos progresavimą galima tik įvertinus epideminę kreivę – tai yra vienas iš pagrindinių darbo įrankių, skirtų specialistams. O visuomenę raginame stebėti susirgimų dinamiką ir pagal tai vertinti, ar situacija yra stabilizuota“, – sako R. Lingienė.

Tai reiškia, kad atvejis laboratoriškai gali būti patvirtintas vakar, bet tokioje kreivėje fiksuojama, kada žmogus pajuto simptomus. Tai reiškia, kad simptomų pajutimo diena visuomet bus ankstesnė nei laboratorinių tyrimų atlikimo ir rezultatų gavimo diena.


Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Parašykite komentarą

Top