Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Antrai kadencijai patvirtino Dalią Urbanavičienę Etninės kultūros globos tarybos pirmininke

Antrai kadencijai patvirtino Dalią Urbanavičienę Etninės kultūros globos tarybos pirmininke

www.siandien.info

Seimas antrai kadencijai patvirtino Dalią Urbanavičienę Etninės kultūros globos tarybos pirmininke.

Redakcijos archyvo nuotr.

Antradienį prisistatydama Seimo nariams D. Urbanavičienė aptarė keturias svarbiausias tarybos veiklos kryptis: etnokultūrinio ugdymo integravimą į švietimo sistemą, etninės kultūros specialistų rengimą ir etnokultūrinių tyrimų bazės stiprinimą; etninės kultūros integravimą į bendrąją kultūros politiką Lietuvoje; etninės kultūros sklaidos plėtojimą.

„Svarbiausias mano tikslas naujoje kadencijoje ypač daug dėmesio skirti atnaujintai etninės kultūros programai, kuriai projektą jau esame parengę, ir skatinti mokyklas rinktis etninės kultūros pasirenkamą dalyką, remiantis šia programa kelti mokytojų kvalifikaciją ir rengti pedagogus.

Kitas svarbiausias mano tikslas – parengti siūlymus dėl etninės kultūros specialisto apibrėžties, nes dabar ši pareigybė neretai priskiriama darbuotojams, neturintiems kompetencijos etninės kultūros srityje“, – sakė D. Urbanavičienė.

Kalbėdama apie etninės kultūros integravimą į bendrąją kultūros politiką Lietuvoje pretendentė pažymėjo, kad yra svarbu etnokultūrą integruoti į rengiamus naujus teisės aktus – Kultūros politikos pagrindų įstatymą, Kultūros centrų įstatymo naują redakciją ir kitus.

Pasak D. Urbanavičienės, ne mažiau svarbi kryptis – etninės kultūros sklaidos plėtojimas: „Tik per sklaidą galima gilinti etninės kultūros suvokimą visuomenėje. Būtina plėtoti bendradarbiavimą su LRT, taip pat svarbi regioninė žiniasklaida ir kitos žiniasklaidos priemonės.“

Nutarimui „Dėl Etninės kultūros globos tarybos pirmininko patvirtinimo“ (projektas Nr. XIVP-1289) slapto balsavimo metu pritarė 89, prieš balsavo vienas, susilaikė 6 Seimo nariai.

Parašykite komentarą

Top