Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Paaiškėjo dar vienas kandidatas į sostinės merus

Paaiškėjo dar vienas kandidatas į sostinės merus

www.siandien.info

Savo kandidatus į Vilniaus merus yra paskelbusios dauguma partijų: Laisvės partija kelia parlamentaro Tomo Vytauto Raskevičiaus kandidatūrą, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – dabartinį vicemerą Valdą Benkunską, socialdemokratai – parlamentarę Rasą Budbergytę, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – Seimo narį Luką Savicką, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – europarlamentarą Stasį Jakeliūną. Liberalų sąjūdis partijos kandidate į sostinės mero pareigas kelia nepartinę inovacijų ir technologijų ekspertę Eglę Radvilę, partija „Laisvė ir teisingumas“ – buvusį sostinės merą Artūrą Zuoką, Lietuvos regionų partija – buvusį kariuomenės vadą Valdą Tutkų, Nacionalinis susivienijimas – Vytautą Sinicą.

R. Lapinskas. Redakcijos archyvo nuotr.

Anot vieno iš Žaliųjų partijos lyderių R. Lapinsko, jo sprendimą dalyvauti sostinės mero rinkimuose lėmė šių dienų iššūkiai, ypač energetikos sektoriuje. „Gyvename sudėtingais laikais, kai vyksta energetinis karas prieš Europą, kiekvienas savo kailiu jaučiame energijos išteklių kainų šuolį, infliaciją ir prekių kainų augimą. Kai kuriuos iššūkius galime spręsti savivaldos lygiu, pavyzdžiui, skatindami pastatų renovaciją. Tačiau per 32 nepriklausomybės metus Lietuvoje renovuota tik 10 proc. daugiabučių“, – partijos pranešime spaudai trečiadienį cituojamas R. Lapinskas.

Pranešime nurodoma, kad R. Lapinskas ketverius metus vadovavo Pasaulio biomasės energetikos asociacijai, dabar yra jos valdybos narys. R. Lapinskas taip pat yra įsteigęs ir koordinuoja Nacionalinio neliečiamojo miško paramos fondo veiklą.

Parašykite komentarą

Top