Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Apie naują ŠIANDIEN numerį, Ukrainos vėliavą ir bažnyčią

Apie naują ŠIANDIEN numerį, Ukrainos vėliavą ir bažnyčią

www.siandien.info

„Lietuvos katedros, bažnyčios ir koplyčios yra ne tik harmoningo kraštovaizdžio dalis. Tai mūsų didingos šventovės, krikščioniškos etikos ir moralės skleidėjos, neatsiejama mūsų istorijos ir kultūros dalis. Mūsų tautos dvasinis pradas.

Sausio 31-osios rytą Vatikanas paskelbė apie buvusio popiežiaus Benedikto XVI mirtį. AP nuotr.

Pastaraisiais metais atsirado naujas prieš bažnyčią nukreiptas reiškinys – politikos, madų, elgesio įtakotukai įsisuko ir į religijos lauką. Vienas po kito viešoje erdvėje pasirodo jaunų žmonių pasipuikavimai apie atsiribojimą nuo katalikų bažnyčios.

Jie giriasi, kad tai padaryti pavyksta greitai ir lengvai, kviečia ir kitus pasielgti jų pavyzdžiu. Įkandin jaunimo tarška net ir kai kurių universitetų profesoriai. Jie siekia pašalinti nuodėmės sąvoką, kaip atgyveną „pažangiame“ pasaulyje. Tuos, kurie mano kitaip jie vadina visuomenės skaldytojais.

Čia verta priminti ir žymaus bankininko prieš dešimtmetį pasakytus žodžius, kad etika ir moralė – ne šio pasaulio dimensija.

Kristaus sekimo kelią tokie išmanėliai siūlo keisti į pinigais, blizgučiais ir malonumais grįstą kelią link bedvasės vartotojiškos laimės. Ir tuo didžiuojasi.

Karo Ukrainoje padariniai, didžiulė infliacija vėl sunkia našta užgulė tikinčiųjų bendruomenės pečius. Sparčiai išaugus energetinių išteklių kainoms Lietuvoje veikiančios religinės bendruomenės neišgali apmokėti sąskaitų už elektrą ir dujas. Joms jau nepakanka tikinčiųjų paaukotų lėšų. Mažėja ir aukotojų skaičius, ypatingai kaimuose ir miesteliuose.

Bažnyčios dabar priverstos sumažinti šildymą ar visai jo atsisakyti nešventinėmis dienomis, net mažinti mišių skaičių ir griebtis kitų radikalių priemonių. Tikintieji, o ypač senjorai ir vaikučiai priversti kęsti šaltį vos šildomose šventovėse.

Atsižvelgdama į susidariusią padėtį Seimo narių grupė parengė kai kurių įstatymų pakeitimo projektus, kuriuose siūloma nustatyti, kad Lietuvoje veikiančioms tradicinėms ir valstybės pripažintoms religinėms bendruomenėms ir bendrijoms būtų taikomi tokie patys elektros energijos ir dujų tarifai, kaip buitiniams vartotojams.

Deja, prieš pat Naujuosius metus posėdžiavusi Vyriausybė nepritarė Seimo narių siūlymui. Elektros ir dujų tarifai religinėms bendruomenėms ir ateityje bus taikomi tokie patys, kaip ir komercinėms įmonėms ar įstaigoms, siekiančioms pelno ir didesnių pajamų“.

Naujas ŠIANDIEN numeris jau prekyboje. Ir su Ukrainos vėliava ant laikraščio pavadinimo. Ji atsirado iš karto, kai Rusija užpuolė Ukrainą ir pradėjo barbarišką karą prieš nekaltus žmones.

Vėliava bus tol, kol rusai žudys ukrainiečių vaikus, moteris, senelius, kol mūsų pasaulio galingieji, tarp jų ir Lietuvos, toliau abejingai žiūrės į kruviną karą Ukrainoje, o tik fotografuosis sugriautų miestų fone su ukrainiečių politikais.

Tokia mūsų lietuviško laikraščio, negaunančio jokios paramos iš Lietuvos valdžios, pozicija. Net ir persekiojamas visokių nelauktai užgriuvusių krizių ir kitų sunkumų, laikraštis ŠIANDIEN gyvuoja septintus metus. Ir kasmet didina savo skaitytojų ratą.

Nuoširdžiai dėkojame Jums – už laikraščio prenumeratą, už bendrystę, už supratimą ir nusi-
teikimą eiti į laimingesnę Lietuvą.

Laikraščio ŠIANDIEN šūkis – „Ateitis kuriama šiandien“. Tik nuo mūsų priklauso, kaip gyven-
sime ateityje, kaip ir kokioje aplinkoje gyvens mūsų vaikai, anūkai ir dar kitos kartos. Tik nuo

mūsų priklauso, ar pavyks išsaugoti kertines žmonijos vertybes: tikėjimą, šeimą ir tautinę vals-
tybę.

Mūsų leidinys – talkos ir savanorystės rezultatas. Pandemija, karas Ukrainoje gerokai pakore-
gavo laikraščio leidybą, todėl nuoširdžiai prašome Jūsų paramos ŠIANDIEN laikraščio leidybai.

Nuoširdžiai ačiū. Paramos gavėjas – VšĮ „Politika šiandien“ įm. kodas 304457800, a/s Luminor Bank: LT764010051004207470.

ŠIANDIEN leidėjai

Parašykite komentarą

Top