Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Aplinkos ministerijos tyla dėl sprogimo “Klaipėdos medienos” įmonėje

Aplinkos ministerijos tyla dėl sprogimo “Klaipėdos medienos” įmonėje

www. siandien.info

Dėl sprogimo “Klaipėdos medienos” įmonėje aplinkos ministras Simonas Gentvilas ramus: vakar žurnalistams jis sakė, kad “kol kas neturiu jokių nerimą keliančių duomenų”. Oficialioje Aplinkos ministerijos svetainėje taip pat tyla – šį rytą, praėjus kone parai nuo sprogimo, dar nebuvo oficialiai pranešta, kas iš tikrųjų įvyko Klaipėdoje.

Gausios ugniagesių pajėgos pirmadienį sukeltos ant kojų Klaipėdoje gavus pranešimą apie sprogimą ir įsiplieskusį gaisrą įmonėje. Kaip pranešė Bendrasis pagalbos centras, pirmadienį apie 12 val. 39 min. gautas pranešimas apie tai, kad Klaipėdoje, Liepų g. įvyko sprogimas ir atvira liepsna dega pastatas. Socialinio tinklo „Facebook“ paviešintoje filmuotoje medžiagoje, filmuotojo iš karto po sprogimo, matyti iš gamyklos teritorijos kylantys dūmai, prasiveržia liepsnos liežuviai.

Į įvykio vietą išsiųstos Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Klaipėdos, Kretingos r. ir Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Informacija apie įvykį perduota Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stočiai ir Klaipėdos apskrities VPK.

Kaip informavo BPC atstovė Vilma Juozevičiūtė, žinoma, kad įvyko sprogimas biologinio valymo įrenginių pastate. Užsidegė ir medienos drožlių pastatas.

Teigiama, kad pavojingai pasviro siena, gelbėtojai sakė, kad pastatas visiškai sugriautas sprogimo bangų. Buvo teigiama, kad viduje užblokuota apie dvidešimt įmonės darbuotojų, žmonės iš degančių pastatų lipo per pirmo aukšto langus.

Vienas pastatas yra visiškai sugriuvęs, kitas pavojingai pasviręs ir gali bet kada griūti, nes sienos deformavosi. Patys technologiniai įrenginiai, neaišku, kiek pažeisti gaisro ir karščio.


Pirmasis nukentėjusysis į ligoninę buvo atgabentas 13 val. 14 min. Penki žmonės paguldyti į reanimacijos skyrių, kiti du gydomi traumatologiniam. Kai kurie nudegimai gilūs.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Aplinkos ministerijos draugiškumą šiai įmonei rodo ir tai, kad gyventojai nuolat skundžiasi sklindančia smarve iš šios įmonės. Paupio gyventojai skundais užvertė įvairias institucijas.

Parašykite komentarą

Top