Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Varšuvos Karalių rūmų kieme Prezidentai pasirašė deklaraciją

Varšuvos Karalių rūmų kieme Prezidentai pasirašė deklaraciją

www.siandien.info

Oficialios ceremonijos metu, minint Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ąsias metines, Lietuvos, Lenkijos, Estijos, Latvijos ir Ukrainos Prezidentai pasirašė bendradarbiavimo ir paramos demokratiškų permainų siekiančioms valstybėms palaikymo deklaraciją.

Dokumente pabrėžiama Gegužės 3-iosios Konstitucijos svarba Lietuvos ir Lenkijos valstybėms, šalių istorijai ir bendrystei. Akcentuota išskirtinė dokumento vertė Europos politinės minties raidoje, nes Konstitucija tapo pirmuoju pagrindiniu valstybės įstatymu mūsų žemyne ​​ir antruoju pasaulyje.

„Gegužės 3-iosios Konstitucija ir vėliau po jos ėję Lietuvos ir Lenkijos įžadai tapo Europos politinio, socialinio ir kultūrinio paveldo dalimi. Abiejų Tautų Respublika parodė Europai vienijimosi kelią, gerokai praaugusį savo laikmetį“, – teigia Prezidentas.

Dokumentu valstybių vadovai įsipareigojo remti regiono plėtrą vadovaudamiesi pamatinėmis demokratinėmis vertybėmis: piliečių laisve, šalių suverenitetu, demokratija, teisinės valstybės, lygybės ir solidarumo principais. „Vienijanti Europa turėtų išlikti atvira visoms šalims ir tautoms, turinčioms minėtas vertybes“, – rašoma dokumente.

Šalių vadovai patvirtino, kad palaiko ir palaikys regiono valstybių ir jų piliečių siekį puoselėti laisvę, demokratiją ir žmogaus teises. „Mes tikime, kad tautų solidarumas yra esminis pagrindas formuoti valstybių stabilumą, plėtrą ir klestėjimą užtikrinančią regiono tvarką“, – pabrėžiama deklaracijoje.

Dokumentas pasirašytas Varšuvos Karalių rūmų kieme, minint 230-ąsias Gegužės 3-iosios Konstitucijos metines. Prezidentai deklaraciją pasirašė Jano Mateikos paveikslo „Konstitucijos priėmimas“ fone.

Parašykite komentarą

Top