Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Aplinkos ministro atsakymuose – nutylėjimai, pagyros sau ir akių muilinimas

Aplinkos ministro atsakymuose – nutylėjimai, pagyros sau ir akių muilinimas

K. Navickas.

Valstiečių“ aplinkos ministro Kęstučio Navicko atsakymai į interpeliacijoje iškeltus klausimus neįtikina, yra klaidinantys ir pasėja dar daugiau abejonių. Tokią Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos Seime nuomonę parlamentarams pristatė frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

J. Olekas.

Seimo nariams pristatydamas interpeliaciją jis pabrėžė, kad K. Navicko atsakymai dėl jo buvusios darbovietės – Baltijos aplinkos forumo – privilegijuoto finansavo primena „odę buvusiai darbovietei“.

„Baltijos aplinkos forumas neša nemažą naudą. Forumo įgyvendintų ar įgyvendinamų projektų sumos – 2 mln., 4 mln., 17 mln., 4,3 mln. eurų. Taip, jūs iš tikro išsisukote nuo įsakymų pasirašymo nusišalindamas, ministre. Juos pasirašė tuometis žemės ūkio ministras Bronius Markauskas. Tačiau šiemet rizikavote ir įsakymą pasirašėte pats“, – priminė J. Olekas.

K. Navickas dar šių metų gegužės 29 d. pasirašė įsakymą „Dėl prekybos laukiniais gyvūnais taisyklių patvirtinimo pakeitimo“. Taip ministras pasielgė po Baltijos aplinkos forumo direktoriaus Žymanto Morkvėno kreipimosi. Be kita ko, K. Navickas, atsakydamas į interpeliacijos klausimus, pripažino, kad buvęs aplinkos viceministras Mindaugas Gudas taip pat susijęs su Baltijos aplinkos forumu (BAF): M. Gudo žmona yra buvusi Baltijos aplinkos forumo darbuotoja.

„Baltijos aplinkos forumas neša nemažą naudą. Forumo įgyvendintų ar įgyvendinamų projektų sumos – 2 mln., 4 mln., 17 mln., 4,3 mln. eurų. Taip, jūs iš tikro išsisukote nuo įsakymų pasirašymo nusišalindamas, ministre. Juos pasirašė tuometis žemės ūkio ministras Bronius Markauskas. Tačiau šiemet rizikavote ir įsakymą pasirašėte pats“, – priminė J. Olekas.

BAF vykdomų projektų tikslai skambėtų lyg ir kilniai – pavyzdžiui, meldinės nendrinukės ir kitų nykstančių rūšių paukščių rūšių išsaugojimui, jeigu viešojoje erdvėje dabar nematytume pranešimų apie akivaizdų gyvosios gamtos niokojimą: neteisėtus kirtimus, kurių metu sunaikinamos retų rūšių gyvūnijos buveinės, kalbėjo J. Olekas.Pavyzdžiui, neseniai Šilavoto miške buvo sunaikintas jūrinio erelio lizdas.

J. Olekas taip pat sakė, kad ministras neišsklaidė abejonių dėl kompetencijos stygiaus. Iki šiol trys ministerijai pavaldžios įstaigos dirba be nuolatinių vadovų. Pavyzdžiui, Lietuvos geologijos tarnybos vadovo pareigybės konkursas paskelbtas tik š. m. birželio 8 d., nors ankstesnio vadovo kadencija baigėsi dar š. m. vasario 14 d.

„Ministras aiškina, kad ieško kompetentingų ir profesionalių vadovų, bet konkursai tiesiog neskelbiami arba tai daryti vėluojama. Akivaizdu, kad K. Navickui trūksta vadybinių žinių“, – sakė J. Olekas.

Jis sakė, kad frakcijos netenkina ir K. Navicko pozicija Astravo atominės elektrinės klausimais. „Lietuva turi turėti ir savo poziciją šiuo klausimu, o ne tik švelnius prisiderinimus prie Europos Sąjungos pozicijos“, – kalbėjo J. Olekas.
Aplinkos ministrui buvo priminti ir jo klaidinantys teiginiai. Anksčiau iš Seimo tribūnos „valstiečių“ ministras K. Navickas tikino, kad girininko atlyginimas 1700 eurų, o dabar jau kalbama apie 1100 eurų.

„K. Navicko atsakymai į interpeliacijos klausimus nepaneigė abejonių dėl jo nekompetencijos susitvarkyti aplinkos apsaugos sistemoje. Todėl ir toliau manome, kad ministras prarado pasitikėjimą ir turėtų būti atstatydintas dėl galimo buvusios darbovietės protegavimo, nesugebėjimo spręsti atliekų ir pakuočių tvarkymo, vadybos ir kompetencijos stygiaus, neišspręstų laukinės gyvūnijos ir daromos žalos gamtai problemų, nepasirengimo miškų reformai ir negebėjimo jos įgyvendinti“, – sakė LSDP frakcijos seniūnas J. Olekas.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top