Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Gintautas Kniukšta. Kas lobsta iš piliakalnių ir miesto parkų tvarkymo?

Gintautas Kniukšta. Kas lobsta iš piliakalnių ir miesto parkų tvarkymo?

Gintautas KNIUKŠTA

….Praėjusį sekmadienį Gargždus sudrebino parko medžių kirtimo skandalas.

Pirmiausia savo žodį tarė policija, kuri nubaudė ginti medžius atėjusių žmonių organizatorių. Nors, tiesa, pasakius, čia nieko organizuoti nereikėjo.

Kas jautė pareigą, tas ir atėjo. Ne tik atėjo, bet ir atvažiavo. Ir ne iš vieno Lietuvos miesto. Tiesiog ginti parko prie Minijos, ginti savo krašto medžių.

Po tokio žmonių sambūrio drąsęsnis tapo ir Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, kuris į visuomenę po mitingo, kreipėsi gana romantiškai:

“Žinote, kai prieš beveik dešimtmetį Gargždų miesto bendruomenė ištarė: „Gana, mes imamės iniciatyvos dėl miesto parko sutvarkymo“, aš nuoširdžiai apsidžiaugiau. Apsidžiaugiau, kad atsirado žmonių grupė, kuriai šis dar barono Renė sukurtas ir puoselėtas perlas rūpi. Tik jų dėka buvo paruošta parko vystymo galimybių studija, tik jų dėka mes dabar esame taške, kai parkas pagaliau sulauks realių permainų, kurių nebuvo apie pusšimtį metų“.

Tačiau romantiškas mero laiškas netikėtai baigiasi kirčiais savo oponentais.

„Ir pabaigai – dar vienas faktas. Kaip jau minėjau, parko tvarkymo projektas parengtas 2016 m. Po juo, kuriame ir buvo numatyta šalinti 213 medžių, parašą padėjo tuometis Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas ir jį laimino jo bendražygiai – Martynas Pocius, Viktoras Kura, nesukdami galvos dėl kertamų medžių kiekio. Taip, tie patys, kurie dabar daro viską, kad parkas nebūtų tvarkomas. Taip, tie patys, su kurių pritarimu Kalniškės piliakalnyje buvo iškirsta daugiau kaip tūkstantis medžių. Tad ir spręskite, ar tikrai jiems rūpi medžiai.“

Štai čia ir sustokime.

Neklausiu, kur buvo Bronius Markauskas , kai virto Gargždų (Kalniškės) piliakalnio ąžuolai. Tačiau jis tris kadencijas Klaipėdos rajono gyventojams atstovavo rajono savivaldybės taryboje, o 2016 m. vienmandatėje Gargždų apygardoje buvo išrinktas į Lietuvos Respublikos Seimą, spėjo užimti ir žemės ūkio ministro pareigas, tačiau jų netekęs parlamente dirbti nebenorėjo ir 2019 metais buvo išrinktas Klaipėdos rajono meru.

Kodėl Bronius Markauskas per tuos metus (net kai buvo Seimo narys, ministras) taip ir nesugebėjo atsakyti, kas nuniokojo Gargždų piliakalnį, kurį žadėta pritaikyti kultūros ir viešojo turizmo reikmėms, kodėl iki šiol ten vyksta mistiniai aplinkos tvarkymo darbai, ar ten tik nėra geriausias pavyzdys, kai „plaunami“ Europos Sąjungos, valstybės, rajono savivaldybės biudžeto pinigai?

Ir tai tęsiasi jau penkerius metus…

Kodėl pagaliau Markauskas tylėjo ir neragino tuometinės rajono valdžios pradėti Gargždų parko tvarkymą, o tik šiandien rašo romantiškus laiškus, kodėl tapęs meru nusprendė pakeisti baseino, kuris jau statomas daugiau kaip 10 metų, statybos vietą ir jį pradėta siūlyta statyti šalia Gargždų parko?

Nėra baseino, vadinasi, nereikia ir gražaus parko? Ar atvirkščiai – nėra gražaus parko, kam tas baseinas?

Tikėjausi, kad principingesnė bus Broniaus Markausko buvusi pavaldinė – rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė, kurią gargždiškiai vietoj mero praėjusį rudenį išrinko į Seimą.
Tačiau ji viešai rašo, kad Endriejave žmonės ją sutinka su duonos kepalu, o labai svarbius visiems ūkininkams klausimus ji aptarianti rajono mero kabinete…

…O aš čia su tais medžiais į žmonių širdį lendu…

P.S…Vakar rajono savivaldybė vis tik pranešė, kad užsakė dar vieną Gargždų parko medžių būklės vertinimą. Jį atlieka Aplinkos ministerijos rekomenduojami ekspertai.

Dabar spręskime visi kartu: ar būtų savivaldybė ieškojusi ekspertų, jeigu žmonės iš visos Lietuvos praėjusį sekmadienį nebūtų suvažiavę į Gargždus?
Ar rajono meras Bronius Markauskas rašytų romantiškus laiškus visuomenei ir vadintų savo oponentus medkirčiais?

Ar nebūtų toks pat likimas ištikęs Gargždų parko medžių, koks juos ištiko vos už kelių šimtų metrų nuo savivaldybės esančiame piliakalnyje?

Žinoma, mere, išeitis visada yra. Kur kas paprasčiau savo svečiams patarti, kad į Gargždus suktų ne nuo Vėžaičių, o nuo Kretingos pusės.

Ir širdis dėl piliakalnio mažiau skaudės, ir klausimų bus mažiau.

(Zigmanto Sermončio ir Gintauto Kniukštos nuotraukos)

Parašykite komentarą

Top