Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Aušros Maldeikienės pranešimas: „Grasinimų nebijau – parlamentinė kontrolė yra mano prievolė“

Aušros Maldeikienės pranešimas: „Grasinimų nebijau – parlamentinė kontrolė yra mano prievolė“

Seimo narė Aušra Maldeikienė praneša gavusi finansų ministro Viliaus Šapokos atsakymą į parlamentinės priežiūros rėmuose keltus klausimus dėl jo galimo naudojimosi išskirtinėmis paslaugomis Santaros klinikose.
Ministras rašo, jog „atsakymas į visus Jūsų klausimus [dėl naudojimosi privilegijomis – A. M.] yra NE“.

Toliau ministras atkreipia parlamentarės dėmesį į Konstitucijos 25 straipsnį apie tai, kad „laisvė reikšti savo įsitikinimus ir skleisti informaciją nesuderinama su nusikalstamais veiksmais – […] šmeižtu ir dezinformacija“.
Pastaroji pastaba nėra susijusi su užklausų turiniu ir ganėtinai aiškiai reiškia grasinimą Seimo nariui, kuris dirba savo tiesioginį darbą – vykdo parlamentinės priežiūros funkciją.

Seimo narė A. Maldeikienė patvirtina, kad jeigu finansų ministras kreipsis į teismą dėl to, jog klausimas jį pažemino, ji tikrai nepasinaudos imuniteto teise, o, priešingai, ir teismo salėje aiškins tautai ir rinkėjams, kokia parlamentaro darbo demokratinėje visuomenėje esmė ir turinys.

Parlamentarė apgailestauja ir dėl to, kad nesulaukė atsakymo į antrąją užklausos dalį, kaip p. V. Šapoka apskritai vertina statuso nulemtas privilegijas iš moralės perspektyvos.

siandien.lt ir lrs.lt inf.

Parašykite komentarą

Top