Jūs esate
Pagrindinis > Politika > R. Karbauskis nori žinoti kas ir kiek šalyje valdo žemės ūkio paskirties žemės

R. Karbauskis nori žinoti kas ir kiek šalyje valdo žemės ūkio paskirties žemės

Vasario 28 d., trečiadienį, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT) prie Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos. NŽT jis prašo Seimo nariams pateikti informaciją apie fizinių ir juridinių asmenų disponavimą žemės ūkio paskirties žeme, žemės ūkio paskirties žemės koncentraciją, fizinių ir juridinių asmenų valdomų ūkių dydį.

Seimo narys taip pat prašo pasidalinti Nacionalinės žemės tarnybos turimais Lietuvos Respublikos žemės fondo, Nekilnojamojo turto registro suvestiniais duomenimis apie žemės sklypus, teisių į juos ir juridinių faktų įregistravimą nuo 1993 iki 2018 metų.

„NŽT prašau pasidalinti duomenimis ir faktais, kurie pastarosiomis dienomis domina Seimo narius ir visuomenę. Manau, visi turi žinoti, kas ir kiek šalyje valdo žemės ūkio paskirties žemės“, – sako Ramūnas Karbauskis.

Generalinės prokuratūros Seimo narys prašo pateikti Seimui informaciją, kiek nuo 1993 m. iki 2018 m. Lietuvoje buvo pradėta ikiteisminių tyrimų, jų baigta ir kiek bylų buvo perduota į teismą, kuriose buvo nagrinėtos veikos, susijusios su žemės grobimu, jos užvaldymu, prievartiniu bankrotu.

„Generalinės prokuratūros pateikta informacija objektyviai pristatys situaciją šalyje. Nes dabar, net rengiant nutarimų projektus, Seimo nariai dokumentuose pateikia neigiamą išankstinę nuomonę, kuri kursto visuomenės nepasitikėjimą minėtuoju sektoriumi, kuria visuomenės grupių susipriešinimą“, – sako R. Karbauskis.

LVŽS frakcijos seniūno teigimu, opozicija dažnai naudoja išankstinę nuomonę. Tas aiškiai matosi ir Seimo nutarimo projekte Nr. XIIIP-1727 Dėl Lietuvos Respublikos Seimo laikinosios tyrimo komisijos sudarymo ir pavedimo jai atlikti parlamentinį tyrimą. Opozicijai nerimą kelia padėtis Lietuvos žemės ūkio sektoriuje ir jos rengtame dokumente yra nurodomos šios aplinkybės: „žemės ūkio paskirties žemės užvaldymo <…> problema Lietuvoje yra ryški ir opi“, ūkio subjektai į bankrotą ar skolas „stumia paprastus ūkininkus“.

Pasak R. Karbauskio, tokie reiškiniai, kuriuos įvardija opozicija, galimai turi veikų, įvardytų Lietuvos Respublikos Baudžiamajame kodekse, požymių, todėl juos turi tirti ne Seimas, o prokuratūra.

Teigdamas, kad pastaruoju metu daugėja netikslios, visuomenę klaidinančios informacijos žemės ūkio tema, vakar R. Karbauskis dėl duomenų apie situaciją Lietuvos žemės ūkio sektoriuje taip pat kreipėsi į Lietuvos Respublikos Konkurencijos tarnybą. Jos paprašyta Seimui pateikti turimą informaciją apie grūdų, trąšų, žemės ūkio paskirties technikos rinkas, konkurencijos sąlygas jose, koncentraciją, faktus apie piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi bei nustatytus pažeidimus.

LVŽS frakcijos seniūnas teigia, kad iš viešojoje erdvėje opozicijos skleidžiamos klaidinančios informacijos susidaro įspūdis, kad žemės ūkio sektorius, nors yra ypatingai svarbi rinkos dalis, nėra prižiūrimas, duomenys nėra kaupiami ir analizuojami.

siandien.info ir lrs.lt inf.

Parašykite komentarą

Top