Jūs esate
Pagrindinis > Politika > B. Markauskas: Žemės ūkio ministerija nenaikins žemės ūkio skyrių savivaldybėse

B. Markauskas: Žemės ūkio ministerija nenaikins žemės ūkio skyrių savivaldybėse

Ar bus naikinami savivaldybių žemės ūkio skyriai? Pasak Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos deleguoto žemės ūkio ministro Broniaus Markausko, gerokai atitolsta nuo tiesos, nes savivaldybių Žemės ūkio skyriai yra savivaldybių administracijų padaliniai ir Žemės ūkio ministerija negali jų panaikinti.

„Noriu pabrėžti, kad Žemės ūkio ministerija minimos pertvarkos, t. y. panaikinti specialistus žemės ūkio seniūnijose ir savivaldybių žemės ūkio skyriuose neplanuoja, tokio pobūdžio pertvarka būtų ir neįmanoma, nes ŽŪM tokių funkcijų tiesiog nevykdo“, – teigia žemės ūkio ministras ir LVŽS frakcijos narys B. Markauskas.

Žemės ūkio ministras pažymėjo, kad įgyvendinant XVII Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos nuostatas, teigiančias, kad bus sudarytos sąlygos savivaldybėms plačiau vykdyti savarankiškąsias funkcijas, skatinamas darnus administracinės naštos mažinimo procesas, orientuotas į piliečių, verslo subjektų ir valstybės interesus kuo mažesnėmis sąnaudomis pasiekti teisės aktuose numatytų tikslų, bus racionalizuotos viešojo sektoriaus išlaidos.

„Nuo kitų metų žemės ūkio funkcijoms finansavimas mažinamas 33 mln. Eur, tad privalome galvoti, kaip racionalizuoti visas funkcijas. Su Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovais nutarėme funkcijų peržiūrai sudaryti darbo grupę, ramiai ir neskubant išnagrinėti, kaip ką daryti. Sprendimai bus priimami neskubant, ieškant geriausių išeičių, vertinant kompleksiškai ir stengiantis kuo mažiau atimti iš regionų, galvojant apie žmones juose“, – pabrėžia ministras.

ŽŪM sudaryta darbo grupė, kuri vykdo projektą „Žemės ūkio ministerijos kuruojamų valstybinių (perduotų savivaldybėms) žemės ūkio funkcijų peržiūra“. Planuojama kai kurias iš ŽŪM kuruojamų valstybinių (perduotų savivaldybėms) žemės ūkio funkcijų perduoti savivaldybėms vykdyti kaip savarankiškas funkcijas, taip pat dalį funkcijų perduoti vykdyti kitiems asmenims.

Projektas yra pradinėje stadijoje, priėmus pirminius sprendimus bus konsultuojamasi su visuomene ir suinteresuotomis šalimis.

verslaspolitika.lt

Parašykite komentarą

Top