Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Karas Ukrainoje: „Jie sunkvežimiais veža žuvusių Mariupolio gyventojų kūnus ir meta juos į tuos griovius“

Karas Ukrainoje: „Jie sunkvežimiais veža žuvusių Mariupolio gyventojų kūnus ir meta juos į tuos griovius“

www.siandien.info, spaudos pranešimai

Apsiausto Ukrainos uostamiesčio Mariupolio meras pranešė, kad rusų kariai laidoja ukrainiečius civilius masinėse kapavietėse, taip dangstydami karo nusikaltimus.
V.Putinas ir S.Šoigu planavo Vakarų Sibire įkurti koncentracijos stovyklas ukrainiečiams, kad šie galėtų statyti naujus miestus. AP nuotr.

Penktadienis – 58-oji karo Ukrainoje diena. Šiuo metu intensyvios kovos vyksta šalies rytuose, Donbase, o viltis, kad per stačiatikių Velykas gali būti pasiektos laikinos paliaubos ir per jas iš pavojingiausių karo vietų evakuoti civiliai gyventojai, žlugo.

Apsiausto Ukrainos uostamiesčio Mariupolio meras pranešė, kad rusų kariai laidoja ukrainiečius civilius masinėse kapavietėse, taip dangstydami karo nusikaltimus.

Prie Mariupolio aptikta masinė kapavietė. Ukrainos uostamiesčio Mariupolio meras Vadymas Boičenka sakė, kad „iš miesto gatvių ėmė dingti lavonai“, ir apkaltino rusus „slepiant savo nusikaltimų pėdsakus ir tam panaudojant masines kapavietes kaip vieną iš instrumentų“.

Jis teigė, kad rusai iškasė didžiulius griovius netoli Mangušo, už 20 km į vakarus nuo Mariupolio.

„Jie sunkvežimiais veža žuvusių Mariupolio gyventojų kūnus ir meta juos į tuos griovius“, – nurodė V. Boičenka per internetinę spaudos konferenciją. „Taip jie slepia savo karo nusikaltimus“.

Iš Ukrainos jau pasitraukė 5,03 mln. karo pabėgėlių. Dar 7 mln. ukrainiečių buvo priversti palikti savo namus šalies viduje, nurodė Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių agentūra.

Pasaulio bankas pareiškė, kad, pirminiais skaičiavimais, karo padaryta fizinė žala Ukrainos pastatams ir infrastruktūrai siekia apie 60 mlrd. Dolerių.

Į šią sąmatą neįtrauktos didėjančios ekonominės karo išlaidos. Ši suma toliau didės karui tęsiantis, ketvirtadienį per konferenciją sakė Pasaulio banko prezidentas Davidas Malpassas.

Ukraina patvirtino, jog ketvirtadienį Donbase į okupuotųjų sąrašą buvo įtraukti 42 kaimai. „Tai atsitiko šiandien ir gali būti, kad rytoj mūsų pajėgos juos susigrąžins“, – optimizmo neprarado ukrainiečiai.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis apkaltino Rusiją planuojant organizuoti suklastotą referendumą dėl nepriklausomybės iš dalies okupuotose pietinėse Chersono ir Zaporižios srityse.

 Ketvirtadienį vakare paskelbtame vaizdo kreipimesi V. Zelenskis ragino okupuotų teritorijų gyventojus neteikti Rusijos pajėgoms jokios savo asmeninės informacijos, pavyzdžiui, pasų numerių.

„Tuo nesiekiama jums padėti… Siekiama tokiu būdu realiai sufalsifikuoti vadinamąjį referendumą jūsų krašte, jeigu iš Maskvos bus gautas įsakymas surengti tokį spektaklį, – sakė Ukrainos lyderis. – Ir tai – tikrovė. Būkite atsargūs.“

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovas Oleksijus Danilovas sako, kad Rusija planavo įkurti ukrainiečių koncentracijos stovyklas, rašo UNIAN.

„V.Putinas ir S.Šoigu planavo Vakarų Sibire įkurti koncentracijos stovyklas ukrainiečiams, kad šie galėtų statyti naujus miestus. Nėra abejonių, kad Rusija nesustos. Kol neišvarysime jų iš visų mūsų teritorijų, įskaitant Krymą, karas nesibaigs“, – sakė O.Danilovas.  

Parašykite komentarą

Top