Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Baltijos kelias – tai bendrumas, vienybė ir telkianti jėga

Baltijos kelias – tai bendrumas, vienybė ir telkianti jėga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė Saločiuose minėjo 30-ąsias Baltijos kelio metines.
Kartu su Latvijos Prezidentu Egilu Levitu šalies vadovas susitiko prie abiejų šalių sienos, prie atminimo ženklo, skirto Baltijos keliui.

Prezidentai simboliškai pagerbė visų Baltijos šalių laisvės troškimą, kovą prieš okupacinį režimą ir bendrą siekį kurti nepriklausomas, pasaulio pripažintas ir gerbiamas valstybes.

„Baltijos kelias – tai bendrumas, vienybė ir telkianti jėga. Jis nešė laisvės trokštančių žmonių žinią pasauliui – kad esame drąsūs ištiesti ranką vieni kitiems, kur pasaulyje bebūtume, kad kartu kurtume nepriklausomas, laisvas ir sėkmingas mūsų šalis“, – sakė Prezidentas.

Šiemet sukanka 80 metų nuo to tragiško meto, kai Molotovo ir Ribentropo paktas suskaldė Europą ir slapti protokolai nulėmė Baltijos šalių okupaciją. Savo kalboje šalies vadovas pabrėžė, kad negalime to pamiršti ne tik kaip negyjančio skaudulio, bet ir kaip fakto, davusio mums impulsą kovoti prieš ir ginklais, ir taikia valia, viltimi ir vienybe.

Valstybės vadovas prisiminė prasmingą sutapimą, kad prieš trisdešimtmetį, būtent Lietuvos ir Latvijos pasienyje stovėjo Baltijos kelyje su savo tėvais ir žmona Diana.

„Niekada nepamiršiu to vienybės ir įkvėpimo jausmo, kurį pajutau įsiliejęs į 650 kilometrų gyvąją grandinę tarp Baltijos šalių sostinių. Štai jau daugiau nei trisdešimt metų esame susikibę rankomis su žmona Diana, taip pat susietos mūsų šalys – Lietuva, Latvija ir Estija. Stovime drauge tris dešimtmečius, kad palaikytume, sustiprintume vienas kitą ir kad kiekvienas naujas mūsų žingsnis būtų tvirtesnis ir ryžtingesnis“, – teigė G. Nausėda.

Asmeniškai ir visos Lietuvos vardu Prezidentas padėkojo tiems žmonėms, kurie buvo Baltijos kelio tėvais, padėjo organizuoti šį legendinį istorinį įvykį, nepabūgo rizikuoti savo gyvenimais dėl tikslo, didesnio nei jie patys, – mūsų visų laisvės.

Pakeliui į Saločius šalies vadovas ir pirmoji ponia susitiko su Rokiškio ir Klaipėdos bendruomenėmis, kurios mini Baltijos kelio jubiliejų kelio atkarpose, kuriose stovėjo 1989 metais.

Vėliau Prezidentas pasveikins visus susirinkusius į Vilniaus Katedros aikštėje vyksiantį šventinį, Baltijos kelio 30-mečiui paminėti skirtą koncertą „Vienybės banga“.

Šventinis Baltijos kelio 30-mečiui skirtas koncertas Vilniaus Katedros aikštėje nuaidėjo penktadienį, rugpjūčio 23 d. 19 val., o vakaro kulminacija tapo daina „Bunda jau Baltija“, kuri skambėjo per Lietuvos žmonių padovanotus radijo imtuvus, sujungtus į rekordinę instaliaciją.

LRT savaitės renginių ciklą penktadienio vakarą vainikavo Lietuvos žmonių padovanoti unikalūs radijo imtuvai, kurie vienu metu suskambėjo šventinio koncerto „Vienybės banga“ metu.

Į Baltijos kelio 30-mečio koncertą atvyko Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja šalies ponia Diana. Jo Ekscelencija susirinkusiems šventės dalyviams atskleidė savo sužadėtuvių istoriją.

„Ir aš prisimenu, kaip prieš 30 metų kartu su tėvais ir dar vienu žmogumi sėdome į seną žiguliuką ir pasileidome iš Klaipėdos į Latviją. Simboliška, ir šiandien sutikau Baltijos kelio jubiliejų su Latvijos prezidentu.

Tačiau, kitas svarbus žmogus, kuris tą dieną kartu su manimi keliavo į Latviją ir stovėjo Baltijos kelyje – mano žmona Diana. Tą lemtingą dieną mes apsikeitėme sužadėtuvių žiedais“, – sakė Lietuvos prezidentas G. Nausėda.


Ne vienas su trispalve rankoje į Katedros aikštę atvykęs vilnietis ir miesto svečias nubraukė jaudulio kupiną ašarą.

Taip pat nuo pirmadienio iki ketvirtadienio vakaro vilniečius ir miesto svečius pasitiko nemokami lietuviško kino seansai. Katedros aikštėje buvo galima išvysti tokius filmus, kaip „Senekos diena“, „Vaikai iš Amerikos viešbučio“, „Kai apkabinsiu tave“, „Skrydis per Atlantą“.

Visą savaitę žmonės galėjo stebėti tiesiogines radijo laidas „60 minučių“ bei „Vasaros popietė“. Kiekvieną dieną iš miesto širdies transliuotas ir Baltijos kelio dienoraštis, pristatęs Baltijos keliu per Estiją ir Latviją vykstančios LRT komandos reportažus.

siandien.info lrt.lt, lrp.lt,

Parašykite komentarą

Top