Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimas

Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimas

www.siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda spalio 5–6 d. dalyvauja neformaliame Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikime Slovėnijoje. Pirmosios dienos sesija skirta ES vaidmeniui pasaulyje, ypač santykių su Kinija ir JAV aptarimui.

lrp.lt

Europos lyderiai taip pat skyrė laiko situacijai Afganistane ir migracijos klausimams. Šalies vadovas teigė, kad ES turi įveiklinti visus įrankius, padėsiančius išvengti humanitarinės krizės regione ir potencialios nelegalios migracijos bangos į ES.

Prezidentas atkreipė Europos lyderių dėmesį į tai, kad ES turi ruoštis įvairiems scenarijams ir užtikrinti, kad ES migracijos, prieglobsčio ir sienos apsaugos politika netaptų nedemokratiškų režimų manipuliacijos įrankiu.

„Dabartinė geopolitinė padėtis, o ypač jau kurį laiką Baltarusijos režimo vykdoma hibridinė ataka prieš ES, suponuoja poreikį keisti ES teisės aktus tam, kad galėtume efektyviai reaguoti į tokias atakas ateityje“, – teigė Prezidentas.

Europos lyderiai taip pat aptarė santykių su Kinija klausimą. Šalies vadovas pažymėjo būtinybę Europos Sąjungai kalbėti vienu balsu.

„Kompleksinių santykių su Kinija kontekste ES27+1 formatas būtų tinkamiausias ES ir Kinijos dialogo vystymui“, – teigė Prezidentas. Liepos mėnesį šalies vadovas kreipėsi į ES Tarybos Pirmininką Charles‘į Michelį ir ES Tarybai pirmininkaujančią Slovėniją su siūlymu šią nuostatą įtvirtinti kaip pagrindinę ES bendravimui su Kinija.

Pirmojoje neformalaus EVT susitikimo sesijoje taip skirta laiko ES santykiams su JAV aptarti. Šalies vadovo teigimu, JAV yra pagrindinis ES strateginis ir nepakeičiamas partneris demokratiniam pasauliui susiduriant su geopolitiniais, ekonominiais ir technologiniais iššūkiais, todėl itin svarbu stiprinti transatlantinį ryšį visose srityse – nuo saugumo iki prekybos, nuo globalių standartų iki kovos su klimato kaita.

Parašykite komentarą

Top