Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Centre – atviros visuomenei ekspozicijos ir įvairūs renginiai

Centre – atviros visuomenei ekspozicijos ir įvairūs renginiai

www.siandien.info, lrs.lt

Seimo lankytojų centras iškilmingai paminėjo vienų metų veiklos sukaktį.

Per metus surengtos ekskursijos 456 lankytojų grupėms

Vienas iš svarbiausių Seimo lankytojų centro tikslų – su jaunais žmonėmis apie svarbius dalykus kalbėti patrauklia forma. Per šiuos metus sukurtos ir įgyvendintos iniciatyvos – Seimo lankytojų centro edukacinių užsiėmimų programos: „O kas yra Seimas“ ir „Kaip gimsta įstatymas?“, skirtos ir pritaikytos tiek ikimokyklinio amžiaus vaikams, tiek ir vyresnių klasių mokinių grupėms. Sukurtas edukacinių užsiėmimų ciklas 9–10 klasių mokiniams „Aš esu pilietis“. „Lankytojų centre vykstantys edukaciniai užsiėmimai, teminiai renginiai, ekskursijos, parodos, tikimės, skatina aktyvesnį visuomenės domėjimąsi Seimo veikla, parlamentarizmo istorija ir įstatymų leidybos procesu. Mums svarbu ugdyti piliečių gebėjimą analizuoti ir vertinti konkrečias istorines aplinkybes“, – pabrėžia Seimo lankytojų centro vedėjas Donatas Čečergis.

Suskaičiuota, kad per metus Seimo lankytojų centras surengė ekskursijas 456 lankytojų grupėms, o tai yra beveik 12 000 lankytojų. Bendradarbiaujant su Nepriklausomybės gynėjų sąjunga buvo rengiamos teminės ekskursijos „Parlamento gynyba 1991-aisiais“.

Pastebima, kad ekskursijos parlamente sulaukia dėmesio iš visos Lietuvos mokyklų, priešmokyklinio ugdymo įstaigų ir vietos bendruomenių, bet daugiausia svečių atvyko iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Raseinių. Ekskursijos vestos ir užsienio svečių grupėms anglų, rusų ir vokiečių kalbomis.

Seimo lankytojų centras laukia pavienių lankytojų vakarinėse ekskursijose (antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 17.30 val.), taip pat kiekvieno mėnesio pirmą šeštadienį 11.30 ir 13.30 val. Trečiadieniais nuo rugsėjo 16 d. 17.30 val. bus organizuojamos ekskursijos po parodą „Sveikas, šalies šeimininke! Steigiamajam Seimui – 100“ Seimo rūmų Didžiajame kieme.

Centre – atviros visuomenei ekspozicijos ir įvairūs renginiai

Parodos ir ekspozicijos – dar viena įdomi ir reikšminga Seimo lankytojų centro veiklos sritis: per pirmuosius veiklos metus čia buvo galima aplankyti parodą „Vasario 16-osios Akto signatarai pašto ženkluose“, Steigiamojo Seimo 100-mečio proga sukurtą atvirukų parodą, buvusių Seimo Pirmininkų palinkėjimus, pasirašytus ant proginių Steigiamojo Seimo 100-mečiui skirtų atvirukų; nuotraukų parodą „7 Seimo kadencijos: signatarai Kęstutis Glaveckas ir Emanuelis Zingeris“; „Teisė ir pareiga: Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai 1920–1940 metai“ ir kitas parodas.

Šiuo metu lankytojai kviečiami apžiūrėti ekspoziciją „Kelias į laisvę“, Steigiamojo Seimo autografų „Albomą“ – palinkėjimus Lietuvai; Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir šios kadencijos Seimo narių palinkėjimus antrajam Lietuvos Respublikos šimtmečiui.

Centre šiuo metu galima susipažinti su mokslo, meno ir šiuolaikinių technologijų sintezės judėjimo „Sintezija“ pristatomu kūriniu-instaliacija ir pačia naujausia paroda, „Valstybės tęstinumas: Nepriklausomybės kodas Kovo 11-osios Akte“.

2020 m. pavasarį buvo pradėta nauja iniciatyva – atvirų visuomenei pokalbių su Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarais renginių ciklas „Mano Kovo 11-oji“. Pirmasis susitikimas buvo organizuotas su prof. Vytautu Landsbergiu, o rugsėjo 9 d. įvyko susitikimas su Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataru Česlovu Juršėnu.

Iki metų pabaigos numatyti dar keturi šio renginių ciklo susitikimai. Jų vaizdo įrašus galima rasti Seimo lankytojų centro „Facebook“ paskyroje. Norintieji kviečiami prisijungti prie šios paskyros, kurioje operatyviai ir išsamiai pateikiamos naujienos.

Parašykite komentarą

Top