Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Dar viena Seimo grupė: ką tirs?

Dar viena Seimo grupė: ką tirs?

www.siandien.info

Seime darbą pradėjo Ateities komiteto inicijuota Seimo darbo grupė Lietuvos mokslo, technologijų ir inovacijų ilgalaikės politikos vystymosi kryptims nustatyti (toliau – darbo grupė). Kurios tikslas – iki 2023 m. kovo 6 d. parengti ir pateikti Seimo valdybai išvados projektą prieš tvirtinant Seimo šeštoje eilinėje (pavasario) sesijoje Valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2050“.

Profesorius Raimundas Lopata, Seimo Ateities komiteto ir darbo grupės pirmininkas, pradėdamas pirmąjį posėdį, įvardijo iššūkius, su kuriais susiduria dabartinė mokslo, technologijų ir inovacijų (MTI) politika. Tai ir ilgojo laikotarpio horizontas, reikalingas jos poveikiui įsitvirtinti ir įgyvendinti, naujo politinio ciklo neapibrėžtumas, sudėtingas sąveikaujančių MTI politikos veikėjų koordinavimo mechanizmas, chaotiškai vykdoma stebėsena ir silpna vertinimo sistema.

Dauguma posėdyje kalbėjusių darbo grupės narių taip pat pažymėjo vykdomos Lietuvos MTI politikos stipriąsias ir silpnąsias puses ir kurių transformacija yra būtina siekiant sukurti kryptingą ir atskaitingą MTI ekosistemą, ne tik tenkinant socialinius, kultūrinius ir ekonominius šalies poreikius, bet kartu formuojant valstybės konkurencingumą pasauliniu mastu.

Pagrindinis posėdžio akcentas – sinergijos, susijusios su politikais, akademine bendruomene, verslu ir visuomene, skatinimas: pritraukiant, puoselėjant, stiprinant ir išlaikant svarbiausią žmogiškąjį kapitalą, orientuojant MTI ekosistemą į asmenybes, talentus ir didinant visų lygių švietimo įtraukumą ir kt.

Tolesnės darbo grupės galimos politinės iniciatyvos turėtų aprėpti ir numatyti konkrečius žingsnius siekiant sukurti tikslią, atskaitingą MTI ekosistemą, kuri atliktų pagrindinį vaidmenį Lietuvos ekonomikos plėtroje, skatinant didesnės pridėtinės vertės, tvarių inovacijų kūrimą bei siekiant užsibrėžtų būsimos Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ tikslų.

Parašykite komentarą

Top