Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Viešbučių ir restoranų atstovai protestuoja dėl lengvatinio PVM atšaukimo: jau bankrutavo 81 maitinimo įmonė

Viešbučių ir restoranų atstovai protestuoja dėl lengvatinio PVM atšaukimo: jau bankrutavo 81 maitinimo įmonė

www.siandien.info

Pirmąjį šių metų pusmetį šalyje jau bankrutavo 81 maitinimo įmonė, tačiau Vyriausybė neketina nuo kitų metų pratęsti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos maitinimo paslaugoms, dar vis svarsto dėl lengvatos viešbučiams pratęsimo.

Redakcijos archyvo nuotrauka.
Digital Matter icon

Šiemet bankrotų buvo daugiau nei per 2020-2021 metais. LVRA duomenimis, komunaliniai mokesčiai viešojo maitinimo sektoriui per dvejus metus didėjo 2,3 karto, žaliavos – 51 proc., o darbo užmokestis – 25 proc. Be to, restoranai patyrė šoką ir dėl per 8 pastaruosius mėnesius 7–8 kartus išaugusių komunalinių sąskaitų.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija (LVRA) į Vilniuje surengė protesto akciją, taip norima atkreipti Vyriausybės dėmesį į viešbučių ir restoranų padėtį – anot jos, šis verslas yra ant bedugnės krašto, todėl būtina išlaikyti 9 proc. PVM lengvatą maitinimo paslaugoms. 

Digital Matter icon

Asociacija skelbia, kad Lietuvoje šiuo metu veikia daugiau nei 7 tūkst. restoranų ir kavinių, juose dirba daugiau nei 37 tūkst. žmonių, o viešbučiuose – dar 14 tūkst. 

Vinco Kudirkos aikštėje vykusį protestą susirinkę dalyviai atėjo nešini plakatais „Neprašom pašalpų, prašom galimybės dirbti!“, „Lietuvoje – verslo genocidas!“. Protestuojantys sektoriaus atstovai aikštėje išstatė staliukus su informacija apie skirtingose ES šalyse taikomus PVM tarifus, bei infografiku, kuriame nurodoma, kad grįžus prie standartinio 21 proc. PVM, Lietuva taptų vieną iš aukščiausių tarifų taikančia šalimi Europoje.

„ Finansų ministerijai reikia matyti visą bendrą vaizdą ir suvesti visus pageidavimus ir lūkesčius į tokį biudžeto projektą ir deficitą, kuris nevestų iš proto skolintojų ir atitiktų subalansuotą fiskalinę politiką“, – sako finansų ministrė G. Skaistė.

Tuo tarpu neterminuotą lengvatinį 9 proc. PVM tarifą apgyvendinimo paslaugoms siūlančias pataisas dar liepos pabaigoje įregistravo Seimo nariai M. Majauskas ir Kazys Starkevičius. Birželio pradžioje Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovybei susitikus su maitinimo įstaigų, sporto klubų, kino teatrų ir renginių atstovais, viceministras Vincas Jurgutis sakė, kad bus siūloma ir kitiems metams pratęsti 9 proc. lengvatinio PVM tarifo taikymą šiems sektoriams.

Parašykite komentarą

Top