Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Dėl Kovo 11-osios renginių

Dėl Kovo 11-osios renginių


www.siandien.info, lrs.lt

Seimo valdyba, suprasdama ypatingą Kovo 11-osios reikšmę valstybės istorijoje, bet atsižvelgdama į Lietuvos Respublikoje paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją ir į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo – rekomendacijas praneša, kad koreguoja numatytą Nepriklausomos valstybės atstatymo 30-mečio šventinę programą.

Įvertinus iškilusį didelį pavojų visuomenės sveikatai, Valdybos sprendimu atšaukiami visi uždarose patalpose numatyti šventiniai renginiai Seime. Pagal Nepriklausomos valstybės atstatymo 30-mečio šventinę programą renginiai vyks viešosiose erdvėse.

Seimo valdyba laiko savo pareiga perspėti vyresnio amžiaus ir sergančius lėtinėmis ligomis asmenis dėl galimų pavojų sveikatai, kurie gali iškilti ir viešų renginių metu.

Š. m. gegužės 15 d. minėsime Steigiamojo Seimo jubiliejų. Tai – Lietuvos Respublikos šimtmetis. Ši istorinė data glaudžiai susijusi su Kovo 11-osios aktu, kuriame konstatuojama, kad „Lietuvos Tarybos 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės aktas ir 1920 m. gegužės 15 d. Steigiamojo Seimo rezoliucija dėl atstatytos Lietuvos demokratinės valstybės niekada nebuvo nustoję teisinės galios ir yra Lietuvos valstybės konstitucinis pamatas“.

Pasirengimą šios iškilios datos paminėjimui atsakingai koordinuoja Seimo Laisvės kovų ir valstybinės istorinės atminties komisija, vadovaujama prof. Arūno Gumuliausko. Seimo valdyba nusprendė perkelti uždarose patalpose numatytus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirtus Seimo renginius į 2020 m. gegužės 14–15 d., įtraukiant juos į Lietuvos Respublikos Steigiamojo Seimo šimtmečio minėjimo renginių programą (jeigu bus atšaukta valstybės lygio ekstremalioji situacija).

Nepaisant susiklosčiusių nepalankių aplinkybių, svarbiausi mūsų valstybės istoriniai įvykiai bus garbingai paminėti.

Parašykite komentarą

Top