Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Džiaugiuosi teismo sprendimu dėl prieglobsčio Lietuvoje prašančio Rusijos žurnalisto

Džiaugiuosi teismo sprendimu dėl prieglobsčio Lietuvoje prašančio Rusijos žurnalisto

Seimo narys Žygimantas Pavilionis.

Žygimantas Pavilionis, LR Seimo narys

Džiaugiuosi, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atidžiai išnagrinėjo Lietuvoje prieglobsčio negaunančio Rusijos žurnalisto Jevgenijaus Titovo situaciją ir Migracijos departamentą įpareigojo naujai spręsti dėl jo prieglobsčio prašymo.

Sveikinu tokį Teismo sprendimą. Esu įsitikinęs, kad teismo proceso būtų nė neprireikę Migracijos departamentui atidžiau įvertinus padėtį, pasikonsultavus su atitinkamomis institucijomis ir laiku priėmus teisingą sprendimą.

Būtent J. Titovo atvejis paskatino pradėti šiuo metu vykstančią diskusiją dėl Migracijos departamento pertvarkos. Kai viešojoje erdvėje pasirodė informacija apie Lietuvoje prieglobsčio negaunantį Rusijos opozicinės žiniasklaidos atstovą J. Titovą, kreipiausi į vidaus reikalų ministrą prašydamas paaiškinti Migracijos departamento priimtus sprendimus ir skatindamas įsitraukti į šios keblios situacijos sprendimo paieškas. Apie galimus sprendimus Seime diskutavome ir su Migracijos departamento vadove.

Pritardamas Vidaus reikalų ministerijos sprendimui imtis Migracijos departamento pertvarkos,  atkreipiu dėmesį, kad reforma turi būti vykdoma ne kiekybiškai pertvarkant neefektyviai veikiančią valstybės instituciją, o siekiant kokybinio pokyčio.

Pastarųjų dienų informacija, kai Migracijos departamentas neatsakingai leido pasklisti riboto naudojimo informacijai, arba nuolatiniai skundai dėl migracijos procedūrų apsunkinimo rodo, kad struktūra dirba neefektyviai, neatsakingai. Tačiau reforma neturėtų reikšti, kad bus pertvarkyta darbuotojų struktūra, bet nesiimama kokybinės institucijos pertvarkos.

TS-LKD frakcijos narių iniciatyva šiuo metu Seime svarstomi įstatymų pakeitimai, įpareigojantys valstybės institucijas efektyviau priimti sprendimus Lietuvoje nepageidaujamų asmenų ir politinio prieglobsčio prašytojų klausimais.

Parašykite komentarą

Top