Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Ekonomika šiandien. Pelno mokesčio lengvatos

Ekonomika šiandien. Pelno mokesčio lengvatos

Ekonomika šiandien. Pelno mokesčio lengvatos

 Žinių radijas,llri.lt

Praėjusią savaitę Vyriausybė pateikė pristatė planuojamas pelno mokesčio permainas, kurios turėtų paskatinti investicijas į aukštąsias technologijas. Lietuvos laisvosios rinkos instituto rengiamoje Žinių radijo laidoje „Ekonomika šiandien“ Žilvinas Šilėnas apie tai diskutavo su LR Ūkio viceministre Lina Sabatiene ir Verslo konfederacijos mokesčių komisijos pirmininku Mariumi Dubnikovu.

Pirmas siūlymas – įvesti 100 proc. pelno mokesčio lengvatą investicijoms į technologinį atsinaujinimą. Šiuo metu riba yra 50 proc. M. Dubnikovas pritaria technologinio tobulėjimo idėjai.

„Gyvename ant pramonės revoliucijos lūžio. Šalys, kurios sugebės atsinaujinti dabar, galės konkuruoti ateityje. Tai gali paskatinti didesnius atlyginimus ir padėti išspręsti emigracijos problemą“, − teigia pašnekovas.

Dar viena tiekiama naujovė – 5 proc. pelno mokesčio lengvata komercializuotiems išradimams. Kitas pasiūlymas – 300 proc. lengvata mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (TEP) veiklai.

Vis dėlto Ž. Šilėnas įsitikinęs, kad geriausia pelno mokestį reinvestuojam pelnui iš viso panaikinti.

„Jeigu norime gyventi kaip Honkonge ar Singapūre, turime vykdyti labai liberalią ekonominę politiką. Negalime sau leisti būti vidutiniškai gerais. Tarkim, pelno mokesčio nebėra, tu uždirbti daug pinigų ir kaip įmonės savininkas ar akcininkas susimoki išsiimdamas dividendus per pajamų mokestį“, − teigia LLRI vadovas.

Dubnikovas sutiko, jog verslas tokią galimybę palaikytų.

Laidos rubrikoje „Stebime valdžią“ Ž. Šilėnas aptarė šią savaitę politikų pateiktus pasiūlymus. Lietuvos laisvosios rinkos institutas kritikuoją norą didinti viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus, riboti atsiskaitymą grynaisiais pinigais ir planuojamus Dirvožemio įstatymo pakeitimus.

Parašykite komentarą

Top