Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > G. Kniukšta. „Todėl, kad nėra Vyriausybės išvadų”

G. Kniukšta. „Todėl, kad nėra Vyriausybės išvadų”

Gintautas Kniukšta

…Tamsoje paskendęs Švietimo ir mokslo ministerijos pastatas, tik trečiame aukšte šviesa sklinda iš kelių langų, ant kurių užklijuoti balti popieriaus lapai ir užrašas STREIKAS, šalia tų lapų priklijuotos ir kelios iš popieriaus iškirptos snaigės, tarsi simbolizuoja, kad už šių langų rusena gyvybė ir viltis.

Su žurnalistu Valdu Vasiliausku klibiname ministerijos duris. Po kurio laiko jos prasiveria ir išgirstame griežtą moters balsą: „Ko norite“. Valdas aiškina, kad jis žurnalistas, o norim susitikti su streikuojančiais mokytojais. „Gana tų žurnalistų, jų jau buvo šiandien“, pakankamai filmavo“, – su rusišku akcentu atrėžė ministerijos budėtoja.

Tada aš bandau įsiterpti į pokalbį, sakau, kad noriu perduoti linkėjimus mokytojams nuo sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“, pasakyti kad mes solidarizuojamės su mokytojais, palaikome jų streiką, kad vakar žygiavome Gedimino prospektu ir buvome kartu su jais…

„Mokytojai trečiame aukšte, rėkaukite lauke kiek patinka“‘, – išgirdome grubų atsakymą su tuo pačiu rusišku akcentu.
Ir durys užsitrenkė…

Štai toks pokalbis buvo vos prieš keletą valandų, prie ministerijos, kuri mums, šios šalies gyventojams, turėtų būti lyg šventovė.

Pirmoji mintis, kuri šovė į galvą: mes gyvename gūdžiame sovietmetyje, o ne šalyje, kuri tapo laisva ir kurioje gyvena laisvi piliečiai.

… Vos už kelių šimtų metrų Katedros aikštėje žybsi įvairiomis spalvomis Kalėdų eglutė. Jauku ir šilta. Čia vakar prasidėjo eitynės „Miškas Lietuvos – atsiklausk Tautos“. Prie Seimo ir žodžiu, ir daina kartu išreiškėme viltį, kad bus priimtas įstatymas, kuris uždraus plynuosius miškų kirtimus saugomose teritorijose.

Kodėl? Todėl, kad nėra Seimo komitetų išvadų. Kodėl nėra komitetų išvadų?

Todėl, kad nėra Vyriausybės išvadų. Kodėl nėra Vyriausybės išvadų? Todėl, kad jų nepateikė Aplinkos ministerija. Kodėl jų per kelis mėnesius nepateikė ministerija?

O šiandien pasiekė žinia, kad gruodžio 4 d. Seimas to projekto nesvarstys. Kodėl? Todėl, kad nėra Seimo komitetų išvadų. Kodėl nėra komitetų išvadų?

Todėl, kad nėra Vyriausybės išvadų. Kodėl nėra Vyriausybės išvadų? Todėl, kad jų nepateikė Aplinkos ministerija. Kodėl jų per kelis mėnesius nepateikė ministerija? Todėl, kad ministerijai vadovauja buvęs žaliasis ministras

Štai taip, galima rašyti ir toliau, vardinti mūsų bėdas, Bet juk tie, kas valdo šalį šį vakarą leidžia šiltai ir sočiai, prie židinio, o ne tamsioje Vilniaus gatvelėje.

O kas mes, šios šalies gyventojai, kurie čia gimėme, užaugome, gyvename, neieškome laimės svetur ir vis tikimės, kad išaus tokia diena…

Deja, kaip rašo didžioji žiniasklaida, mes, „mediniais pagaliais apsiginklavę ir pasipiktinę žmonės žygiuoja link Seimo“…

Rytoj turėtų būti šiokių tokių permainų. Ramūnas Karbauskis, tas pats, kuris šalį valdo ir jos vairą sukioja nuo užpakalinės sėdynės, pareiškė, kad nacionalinis susitarimas dėl švietimo sistemos finansavimo užtikrintų valstybės galimybes atitinkantį mokytojų atlyginimą ir valstybės siekį, kad mokytojo profesija taptų prestižine.

Ar mokytojai vėl galės ramiai dirbti, o mokiniai – mokytis? Vargu, nes niekas nenori to susitarimo pasirašyti. Kol kas tik du žada parašus padėti: tas , kuris šalį valdo per atstumą, ir tas, kuris sako, kad vadovauja profesionalų Vyriausybei.

Parašykite komentarą

Top