Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > VRK nusprendė: N. Puteikio padėjėja Seimo nario mandato siekti negalės

VRK nusprendė: N. Puteikio padėjėja Seimo nario mandato siekti negalės

Naglis Puteikis.

Modesta Gaučaitė, LRT.lt

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį ėmėsi spręsti, ar parlamentaro Naglio Puteikio padėjėja ir Centro partijos atstovė Laura Radzevičiūtė gali kandidatuoti į Seimą vienmandatėje Zanavykų rinkimų apygardoje. Rinkimai šioje apygardoje vyks rugsėjo 16-ąją.

Zanavykų apygardos rinkimų komisija konstatavo, kad L. Radzevičiūtė nesurinko reikia kiekio rinkėjų parašų, todėl neturėtų būti registruojama, kaip kandidatė ir negali dalyvauti rinkimuose laisvai Seimo nario vietai užimti.

Ketvirtadienį VRK pradėjus svarstyti L. Radzevičiūtės įtraukimo arba neįtraukimo į kandidatų sąrašą klausimo, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) deleguotas komisijos atstovas Vilius Semeška kreipėsi į kolegas su prašymu balsuoti dėl jo nušalinimo nuo L. Radzevičiūtės klausimo svarstymo.

„Ne paslaptis, kad ji kreipėsi dėl manęs su keletu skundų ir taip pat žiūriu Lietuvos Centro partijos oficialioje „Facebook“ paskyroje yra minima mano pavardė, kad aš ją aršiausiai puolu komisijoje. Todėl prašau dar kartą komisijos balsuoti, ar aš turėčiau nusišalinti, ar ne, kad nebūtų kokių nors interpretacijų“, – kalbėjo V. Semeška.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) deleguotas komisijos atstovas Vilius Semeška kreipėsi į kolegas su prašymu balsuoti dėl jo nušalinimo nuo L. Radzevičiūtės klausimo svarstymo.

Apie tai, kad savo pavardę matė Centro partijos socialinių tinklų įrašuose, posėdžio metu prakalbo ir VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė. Esą juose kalbama apie „dėkingumus ir postų dalybas“, todėl ji taip pat kreipėsi į komisijos narius dėl jos nušalinimo.

Tačiau komisijos nariai balsų dauguma nutarė, kad nei V. Semeška, bei L. Matjošaitytė nuo L. Radzevičiūtės klausimo svarstymo nusišalinti neturėtų.

Pradėjus svarstyti dėl L. Radzevičiūtės galimo dalyvavimo rinkimuose, VRK narė Svetlana Misevičienė kalbėjo, kad su kolege Jūrate Lebedeviene nuvyko į Zanavykų apygardos rinkimų komisiją, kad būtų įvykdytas VRK pavedimas patikrinti turimus įrašus.

„Patikrinimo metu nebeliko jokių abejonių ar įtarimų, kad apygardos komisija tikrino įrašus netinkamai arba nesąžiningai. Seimo narys Naglis Puteikis ir Laura Radzevičiūtė galutinai įsitikino, kad parašai buvo tikrinami tinkamai, pagal įstatymo numatytus reikalavimus“, – sakė S. Misevičienė, pridurdama, kad siūloma neregistruoti L. Radzevičiūtės kandidate Seimo rinkimuose vienmandatėje apygardoje.

L. Matjošaitytė perskaitė vienmandatės apygardos rinkimų komisijos pranešimą, kuriame nurodoma, kad L. Radzevičiūtės pristatytus parašus tikrinę komisijos nariai nustatė, kad pasitaikė ne vienas atvejis, kuomet pasirašiusiems už kandidatę asmenims buvo priskirti ne tų asmenų duomenys arba jie buvo, kaip mano komisija, galimai išgalvoti.

Anksčiau šią savaitę VRK jau registravo šešis kandidatus rugsėjo 16 dieną dalyvauti rinkimuose Zanavykų apygardoje. Seimo nario vieta čia liko laisva, kai Mindaugas Bastys atsisakė parlamentaro mandato.

Jis nusprendė trauktis iš parlamento, kai per apkaltą neužteko balsų panaikinti jo mandato ir dėl to prie Seimo surengtas tūkstantinis mitingas.

lrt.lt,siandien.info

 

Parašykite komentarą

Top